120 TL 64 GB USB 3.2 flash bellek önerisi

Bütçe
120 TL

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar artık laptoptaki verileri yedeklemeliyim. En son açtığım konudan bunu anladım. O yüzden hemen falsh bellek araştırmasına girdim.

Max 120 TL USB 3.2 64 GB flash bellek önerir misiniz?

Aklımda bu var sizce alınası bir model mi?
Bu model güzel midir, alınır mı?

Aklımda bu var sizce alınası bir model mi?

Evet.

Okey ama sizce bu model iyi bir model mi?

İyi bir model ancak çok daha iyileri var. Benim size önerim ise şöyledir:

SanDisk Ultra Lux'e 64 GB: Metal kasası ve 150Mb/s okuma hızı ile normal harddiskleri bile geçebilir, eğer uzun süre veri aktarımı yapacaksanız metal kasası sayesinde hız düşmeleri ya da disk bozulması gibi bir durumla karşılaşmazsınız.

SanDisk Ultra flair 64 GB: Bu da metal kasası sayesinde ısınmayı oldukça azaltan bir odel ayrıca SanDisk Ultra Lux'e ile hemen hemen aynı performansı verse bile çok daha ucuz.

SanDisk Ultra Shift 128 GB: USB 3.2 olmayan ancak sizin önerdiğiniz USB disk kadar hatta ondan daha fazla performans veren bütçeyi eğer kargo parası olmayan bir siteden alırsanız aşmayan bir bellek ayrıca yakın bir arkadaşımın kullandığı ve gayet memnun olduğu bir bellek okuma yazma hızını ise sıcak olsa bile koruyabiliyor bu da uzun süreli veri aktarımlarında (yedekleme gibi) diski soğutmak için beklemenizin gerekmediği anlamına gelir.

91 TL ama işini görür.
Kioxia istemiyorum.
Evet.

SanDisk Ultra Lux'e 64 GB: Metal kasası ve 150Mb/s okuma hızı ile normal harddiskleri bile geçebilir, eğer uzun süre veri aktarımı yapacaksanız metal kasası sayesinde hız düşmeleri ya da disk bozulması gibi bir durumla karşılaşmazsınız.

SanDisk Ultra flair 64 GB: Bu da metal kasası sayesinde ısınmayı oldukça azaltan bir odel ayrıca SanDisk Ultra Lux'e ile hemen hemen aynı performansı verse bile çok daha ucuz.

SanDisk Ultra Shift 128 GB: USB 3.2 olmayan ancak sizin önerdiğiniz USB disk kadar hatta ondan daha fazla performans veren bütçeyi eğer kargo parası olmayan bir siteden alırsanız aşmayan bir bellek ayrıca yakın bir arkadaşımın kullandığı ve gayet memnun olduğu bir bellek okuma yazma hızını ise sıcak olsa bile koruyabiliyor bu da uzun süreli veri aktarımlarında (yedekleme gibi) diski soğutmak için beklemenizin gerekmediği anlamına gelir.
Peki hocam bunlar arasından okuma-yazma hızı en yüksek olan hangisi?
Ben yesekleme için bakıyorum da, yüksek okuma-yazma hızı lazım.
Evet.

Ama özellikle 150 Mb/s olan aklıma yattı.
@Painlower412 hocam sanddisk ultra luxe alacağım %90...
Ama konu şu ısınıyor deniliyor.
Galiba metal olduğu için isiyi disari veriyor.
Neyse b3n bunu alirim.
@Painlower412 hocam sanddisk ultra luxe alacağım %90...
Neyse b3n bunu alirim.

Son düzenleme:
Okuma-yazma hızı en yüksek olan hangisi?

-Açıkçası aşırı bir fark olmaz hepsi hemen hemen aynı.

Hocam SanDisk Ultra Lux'e alacağım %90..

-Chip'ten kaynaklı bir ısınma ise bilmiyorum ancak metal kasa olduğu için ısıyı dışarı vermesi iyi bir şey fanlarda da hava ile ısıyı dışarı verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı