120 TL termal macun önerisi

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar 100-120 TL gibi bir bütçem var. R5 2600 işlemcisi için termal macun almak istiyorum.
Oyunlarda eskiden 65 derecelerde dolaşırken şimdi 71'leri görüyor.

Stok fan kullanıyorsanız termal macuna bu kadar para vermek yerine ikinci el bir kule tipi soğutucu almaya yönelin derim. Bende R5 1600 Rev2 var. Dark Freezer X120 ile cpu stress testinde maksimum 55C'yi görüyor. Oyunlarda ise 47-50 arası.

Arkadaşlar 100-120 TL gibi bir bütçem var. R5 2600 işlemcisi için termal macun almak istiyorum.
Oyunlarda eskiden 65 derecelerde dolaşırken şimdi 71'leri görüyor.

Arctic MX-4 var ama çoğu çakma. Bu arada 71 derece hem normal hem de yükselme sebebi havaların ısınması.

Stok fan kullanıyorsanız termal macuna bu kadar para vermek yerine ikinci el bir kule tipi soğutucu almaya yönelin derim. Bende R5 1600 rev2 var. Dark Freezer X120 ile CPU stress testinde maksimum 55C'yi görüyor. Oyunlarda ise 47-50 arası.

Stok fan kullanıyorum.
Bilgisayarı değiştirme ihtimalim var birkaç aya.
O yüzden şimdilik termal macun alacağım fan gerekirse alırım.
Arctic MX-4 var ama çoğu çakma. Bu arada 71 derece hem normal hem de yükselme sebebi havaların ısınması.

1.5 yıl falan oldu ve stok fanın termal macununu kullanıyorum zaten önceden değiştirecektim.
Şimdi satın alıp aradan çıkarmayı düşünüyorum.
İşlemci render alırken 81 dereceyi gördü.
Böyle bir şey buldum bu nasıldır?

Ürünleri kullandım önerme sebebim bu. Sizi üzmezler.

Yeni eklendi ;
Yorum ;
Resimde görüldüğü gibi 2019 edition geldi içinden spatula çıkıyor fakat temizleme mendili yok. Kıvamı ve uygulanması da iyi
A** E**|6 Nisan 2021|BİLGİSAYAR PAZARIM satıcısından alındı.
Ürünü satın aldı

Edit: 1.üründen emin olamadığım için Amazon linki ile değiştirdim.
Edit : Amazon linki kaldırıldı kesin link eklendi :)

Son düzenleme:
Bu konuyu ileride okuyacak olursa diye not düşeyim istedim belki yardımı dokunur.
Bilgisayara hala termal macun sürmedim ve Sea of Thieves'te 87 dereceyi gördüm.
2 yılda bir termal macun yenilemenizi öneririm bilgisayarı satacağımdan yenilemeyeceğim.

Geri
Yukarı