1200-1500 Tl Arası Kasa Önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FatihYıldırım

Hectopat
Şu an elimde kötünün iyisi bir kasa var ve artık iyice yavaşlamaya başladı. Yeni bir kasa toplamak istiyorum elimdeki kasada AMD işlemci kullanıyorum. Çok kötü diyemem ama herkes performans için Intel öneriyor. Biraz fiyat araştırması yaptım. Intel Core i serisi işlemciler pek de ucuz değil bana göre ama Intel işlemcili bir kasa toplamaya karar verdim. Bütçem 1200-1500 TL arası, bilgisayarı oyun için kullanacağım fakat oynayacağım oyunlar BF4 ya da Crysis 3 değil. :D Kısacası 1200-1500 TL arasında orta seviye bir kasa toplamak istiyorum. Şimdiden yorum yazan herkese teşekkürler. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Pentium G3220 kabul edersen GTX760 sıkıştırırım.

Şu an elimde kötünün iyisi bir kasa var ve artık iyice yavaşlamaya başladı.Yeni bir kasa toplamak istiyorum elimdeki kasada AMD işlemci kullanıyorum çok kötü diyemem ama herkes performans için İntel öneriyor,biraz fiyat araştırması yaptım İntel i serisi işlemciler pek de ucuz değil bana göre ama İntel işlemcili bir kasa toplamaya karar verdim bütçem 1200-1500 tl arası,bilgisayarı oyun için kullanıcam fakat oynayacağım oyunlar Bf4 ya da Crysis3 değil:D Kısacası 1200-1500 tl arasında orta seviye bir kasa toplamak istiyorum.Şimdiden yorum yazan herkese teşekkürler.:D

Şu an konuştuğumuz "AMD ve Intel fiyat farkı" konusuna bir bak bence :D Çünkü bütçen kısıtlı ve bence AMD kullanmalısın.

AMD
FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
309 TL

MSI
970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
193 TL

ASUS
HD7870 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı
489 TL

GSKILL
4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
127 TL

SEAGATE
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
171 TL

XIGMATEK
ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX SİYAH KASA
216 TL

TOPLAM 1505 TL
İdeal bir F/P sistemi. Her türlü oyunu rahatlıkla yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz. İyi günler.
Dilerseniz bütçeyi biraz zorlayarak ASUS R9 270X DirectCU II TOP 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı alabilirsiniz.

Biraz daha ucuz bir ekran kartı ve kasayı çıkartırsak tam aradığım kasa olabilir :rolleyes:

Hocam herhangi bir şeyi değiştirmenizi önermem. Daha uygun fiyata kaliteli bir kasa bulamazsınız. Bu şekliyle alırsanız BF4 Ultra oynayabilirsiniz.
Zaten dediğim gibi ben bu pc ile Bf4 oynamıcam CSgo vb gibi FPS Oyunlar bide bıoshock oynayacağım.

Zaten dediğim gibi ben bu pc ile Bf4 oynamıcam CSgo vb gibi FPS Oyunlar bide bıoshock oynayacağım.
Sorun yok fakat önerdiğim PC'yi alırsanız daha uzun bir süre yükseltme ihtiyacı duymayacaksınız. Belli mi olur belki bir arkadaşınız oyun hediye edicek ya da 1 sene sonra bir oyun beğenip alıcaksınız, bunları da yüksek ayarlarda oynayabilmeniz açısından iyidir. Fakat isterseniz 7850 veya 7790 gibi düşük bütçeli kartlara geçebilirsiniz.

Peki darboğaz gibi bir sorun oluşmaz değil mi? Bu bileşenler optimize olur diyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı