1200-1500TL ile alınabilecek sıfır ve 2.el ekran kartı önerisi

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar elimde GTX960 2 GB ekran kartı var. Özellikle VRAM konusunda beni sıkıntıya sokuyor. Öyle olunca yeni bir ekran kartı arıyorum. Normalde 2. elden RX570-580 bakıyordum ama artık onlarda aldı başını gitti. Yaşadığım şehir olan Kayseri'de uygun bir şey bulamıyorum. Hal öyle olunca sıfırlarda taksit ile bir şey var mı diye baktım. Aslında var.
GTX 960'ın parasını da katarsak 6 Taksit ile çok rahat öderim. Çünkü aylık burs alıyorum ve elimde her ay 220TL kalıyor. Ama bu kart da 4 GB. Ve genel olarak ağır oyunlar oynayan biri olarak bu yeterli olur mu emin değilim. Çünkü RX'de bile ben 8 GB bakıyordum. En basitinden 10 gün kadar sonra 2077 çıkacak ve ben bu oyunu sırf ekran kartından dolayı orta ya da bir tık üstü oynayacağım muhtemelen. 2.elde şehir dışına yanaşmak istemiyorum ama genede 2. elde şu modele bak dediğiniz bir model varsa belirtin lütfen. Sistemim:
R5 1600 AF
2*8 3200MHz RAM
B450M S2H
500W Aerocool Cylon PSU

Galax kalitedir. Galax sevgidir. Galax aşktır. Galax emektir. Galax soğutmadır. Galax alın.

Galax markasına güveniyorsunuz yani. Açıkçası pek duymadığım bir marka hocam. Hatta XFX'e bile biraz çekingenim ama bütçe ortada.

Galax markasına güveniyorsunuz yani. Açıkçası pek duymadığım bir marka hocam. Hatta XFX'e bile biraz çekingenim ama bütçe ortada.

Güvenilir bir marka merak etmeyin.

1606575253377.png

Peki sizce VRAM noktasında çok baltalar mı? Artık ekran kartı değiştirmekten yoruldum ve bunun son olmasını istiyorum.(Sırayla ne olduğunu bilmediğim bir kart sonra R7 240 sonra GTX750 Ti sonra GTX960 ve şimdi de başka bir şey)

1080P oynayacağınızı varsayıyorum, VRAM konusunda sıkıntıya sokmayacaktır.

Geri
Yukarı