1200 RPM ve 55 CFM fan iş görür mü?

Daha fazla  
Arkadaşlar kasamda sadece 2 tane fan oldugu için 1 önde, 1 arkada ekran kartım ısınıyor. Hava sirkilasyonum kötü açıkcası.

Bu ürünü almayı planlıyorum. 1200 RPM ve 55 CFM'de çalışıyor. Sizce işimi görür mü ve fanları nereye takmalıyım ve fanları takınca ekran kartımın sıcaklıgı az da olsa düşer mi? Kasada sadece 2 adet fan var 1 egzoz, 1 de önde. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar elbette düşecektir fakat kasanızın yapısı da önemli. Mesh kasaysa bir hayli sıcaklık düşüşü gözlemleyebilirsiniz. Bu fanlar yerine aşağıya bırakacağım fandan 3 veya 4 adet almanızı öneririm:

Kasanızın üstünde fan yuvası varsa, kasanızda hali hazırda bekleyen fanların kasanızın yukarısına havayı dışarı verecek şekilde bağlayın. En iyi hava sirkülasyonunu böyle elde edebilirsiniz.

Fan çoklayıcı almanız gerekebilir.

Sıcaklıklar elbette düşecektir fakat kasanızın yapısı da önemli. Mesh kasaysa bir hayli sıcaklık düşüşü gözlemleyebilirsiniz. Bu fanlar yerine aşağıya bırakacağım fandan 3 veya 4 adet almanızı öneririm:

Kasanızın üstünde fan yuvası varsa, kasanızda hali hazırda bekleyen fanların kasanızın yukarısına havayı dışarı verecek şekilde bağlayın. En iyi hava sirkülasyonunu böyle elde edebilirsiniz.

Fan çoklayıcı almanız gerekebilir.
kasam xpg 9 tane fan desteği var kasada alıcağım fanda 4 tane işe yarar diyorsunuz yani 2 öne 2 üste takmayı planlıyorum
Kasa:XPG

Elinizde zaten fan varmış. Öne bu attığım fanlardan 3 adet, arkaya 1 adet bağlayın. Kasanızdaki fanları da kasanın yukarısına havayı dışarı verecek şekilde bağlayın. Hangi kasa bu arada? Invander diye tahmin ediyorum.

Ön: 3 adet havayı içeri alacak.
Arka: 1 adet havayı dışarı atacak.
Üst: 2 adet havayı dışarı atacak. (Kasanızdaki fanlar.)

Elinizde zaten fan varmış. Öne bu attığım fanlardan 3 adet, arkaya 1 adet bağlayın. Kasanızdaki fanları da kasanın yukarısına havayı dışarı verecek şekilde bağlayın. Hangi kasa bu arada? Invander diye tahmin ediyorum.

Ön: 3 adet havayı içeri alacak.
Arka: 1 adet havayı dışarı atacak.
Üst: 2 adet havayı dışarı atacak. (Kasanızdaki fanlarlar)
bu arada kasamın kapagını açtıgımda 70 derecelere çıkarken kasanın kapagı açıkken kesinlikle 70 dereceyi görmedi
bu arada kasamın kapagı kapalıyken 70 derecelere çıkarken kasanın kapagı açıkken kesinlikle 70 dereceyi görmedi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı