1200 TL 2x8 RAM tavsiyesi

Sizin bir marka model öneriniz var mı peki biraz fazla fikir oldu. Karıştı açıkçası neyi seçmem gerektiği.
Şunu yukarıda da atmıştım, ucuz ve güzel bir seçim olur. 2 tane alıp bir süre böyle götürürsün, sonra direkt olarak DDR5'e upgrade edersin ister Intel ister Zen 4 platformu üstünden.

@jarild ya direkt 2x16 al ya da 2x8 alıp 4x8'e geç. Ama bana sorarsan ikisini de yapma, şu an 2x8 al kullan, zen 4 geldiğinde DDR5'e geçersin. Bu kadar rahat bütçe varken DDR4'e yüklü yatırım önermem.

DDR5'in oyun kanadında muazzam farklar yaratmadığını bililyoruz.
AMD'nin yeni nesil ürünleri sonbaharda çıkacak ve nasıl bir fiyatlandırma ile çıkacak belli değil.
Yeni nesil sistemlerde LGA soket yapısına geçecekleri için bu anakart üretim maliyetini artırır mı tüketiciye bu maliyet yeni nesil bir sistemin getirdiği extra masraftan ayrı olarak yansıtılır mı belli değil.
Her ne kadar tanıtımlarda gümbür gümbür gelen bir AMD görünüyor olsa bile ve beklendiği gibi performans artışı ile gelecek olsa dahi

Birçok kesim DDR 5 RAM'lerin fiyatının biraz daha düşmesini.
Ve yeni nesil DDR5'li hem Intel hem AMD işlemci ve anakartının rekabete bağlı olarak fiyatının düşmesini bekleyeceği için.

Şu an elinde güçlü bir DDR4 sistem olan biri
DDR5 AMD çıktı diye hemen atlamaz.

Hele hele 6900XT 12600K sistemi olan biri.
AMD büyük bir şoka uğratıp çok çok uygun fiyata yeni ürünlerini çıkartmadıktan sonra
Elindeki sistemi satıp yeni nesle hemen yönelmez.

Haliyle 12600K ve 6900 XT'ye 16 GB RAM uzun vadede haksızlık olacağı için.
32 GB RAM idealdir

3600 CL16 da fiyat performans olarak gayet iyi bir ürün olabilir.
Sizin bir marka model öneriniz var mı peki biraz fazla fikir oldu. Karıştı açıkçası neyi seçmem gerektiği.

Yakın zamanda aynısından 1 tane daha alma ihtimaline karşılık.

Yeni konular

Geri
Yukarı