12000-14000TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
14000

Ranger9009

Picopat
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
33
Bu tarz kullanıcı yorumları gayet normal karşılamaya başladım eskiden bir tane kötü yoruma laptopları kafamdan direk üstünü çizerken şimdi standart bir durum gibi gelmeye başladı dünyanın en iyi laptopunu da yapsanız elbet birileri gelir çok ısınıyor der birisi cwden yakınır asıl olay kötü yorumlar değil kötü yorumların oranı ve fark ettiğim şey ise bu modelin diğer Monster modellerine nispeten çok daha az kötü kullanıcı yorum oranı olduğu ve günün sonunda mükkemmel bir şeyi değil idare edeni elimin altında tutucağım gerçeği
 

Radeon RX 5500M

Centipat
Katılım
17 Ağustos 2020
Mesajlar
2.480
Makaleler
6
Çözümler
1
Yer
MSI all-AMD laptop bayisi-teknik servisi.
Bu tarz kullanıcı yorumları gayet normal karşılamaya başladım eskiden bir tane kötü yoruma laptopları kafamdan direk üstünü çizerken şimdi standart bir durum gibi gelmeye başladı dünyanın en iyi laptopunu da yapsanız elbet birileri gelir çok ısınıyor der birisi cwden yakınır asıl olay kötü yorumlar değil kötü yorumların oranı ve fark ettiğim şey ise bu modelin diğer Monster modellerine nispeten çok daha az kötü kullanıcı yorum oranı olduğu ve günün sonunda mükkemmel bir şeyi değil idare edeni elimin altında tutucağım gerçeği.

Doğrudur ama risk almaya değmez bence. Intel cw sorunu çok yaygın. Ve rahatsız edici. Ben onu HDD sesi sandım uzun bir süre, cahillik:D şu an AMD kullanıyorum şarjı Gaming laptop olmasına rağmen uzun gidiyor ve çok sessiz. AMD önceliği olsun herkesin.
 

Ranger9009

Picopat
Katılım
25 Kasım 2020
Mesajlar
33
Cw Gerçektende büyük sıkıntı Lenovo vantage ile ayarçekip biraz dizginledim ama hala daha arda 8Bit internet sesi çıkarmakta ısrar ediyor
 

Teknocuk

Centipat
Katılım
2 Eylül 2020
Mesajlar
2.274
Makaleler
1
Çözümler
10
Kullanmadım hocam, kullanan başka bir hocamla konuşmuşluğum var. Cw, yüksek fan sesi ve ona rağmen GTA 5 gibi bir oyunda dahi 95 dereceyi gören sıcaklıklardan bahsetmişti.
19.7 performans olarak çok iyiydi lakin işlemci Gta5 gibi oyunlarda bile rahatlıkla 95 dereceleri görüyordu, stress testinde ise bir iki dakikada bile (kuru masa üzerinde standsız) 100 dereceye vurunca sıcaklık yüzünden uzun ömürlü olmayacağı kanısına vardım. Tamam stres test belki günlük koşulları göstermez ama yine de maksimum sıcaklığa dayanaması gerekli. Üstelik sıvı termal macun olmasına rağmen. İnternette bazıları 80 dereceyi geçmiyor falan yazmıştı ancak o kullanıcıların bilinçli testler yapmadığını ve anlık kontrol merkezindeki veriler üzerinden konuştuklarını düşünüyorum.Ayrıca sağ fandan tiz bir ses geliyordu ve devir arttıkça artıyordu, sol fanda ise tok bir üfleme sesi vardı, bence ikisi de böyle olmalı. Klavye altından ara ara cızırtı duymam (sanırım cw) ve fan devri azalırken de dalgalanarak azalması sebebiyle içime sinmedi ve iade etmeye karar verdim. Böyle olunca kasa ve genel kalitesi yüksek olsun, ekran kartı bir tık düşük olsa da olur düşüncesiyle Msi Alpha serisine odaklandım.

Not: Küçük harflerle yazılan metin alıntıdır.
Abimizin bu yaptığı testte ise gördüğünüz gibi 80 derece üzerine bile çıkmıyor.

19.7 Kullandınız mı acaba? Kullandıysanız iletişime geçmek isterim
Kullanmadım ama kullanan arkadaşım var.
 

Radeon RX 5500M

Centipat
Katılım
17 Ağustos 2020
Mesajlar
2.480
Makaleler
6
Çözümler
1
Yer
MSI all-AMD laptop bayisi-teknik servisi.
Abimizin bu yaptığı testte ise gördüğünüz gibi 80 derece üzerine bile çıkmıyor.


Kullanmadım ama kullanan arkadaşım var.

Şimdi bu hocam yalan mı söylüyor? O manaya getiriyorsunuz. Bu da her ürünün aynı olmadığını gösteriyor. Yani yine Monster'in neden önerilmemesine geliyoruz. Sürpriz yumurta gibi iyi de çıkabilir kötü de.

Cw gerçektende büyük sıkıntı Lenovo vantage ile ayarçekip biraz dizginledim ama hala daha arda 8Bit internet sesi çıkarmakta ısrar ediyor.

Hocam sizde hangi model vardı? İşlemci Intel mi AMD mi?
 

KpY0s

Hectopat
Katılım
19 Haziran 2017
Mesajlar
1.832
Makaleler
1
Çözümler
3
Yer
Mustafar
İngilizce klavye var.
Şimdi Monster alıp her ay servise gönderebilir yada diğer markaların 1660lı veya 2060lı modellerinden alabilir kendi tercihi. Ancak benim gönderdiğim Gigabyte markalı laptop her bakımdan atılan tüm ürünlerin önüne geçiyor. İngilizce klavye büyük bir sorun yaratıyorsa diğer modellere bakabilir.
 

Yeni konular

Yukarı