12000-14000TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
14000
19.7 kullandınız mı acaba? Kullandıysanız iletişime geçmek isterim.

Kullanmadım hocam, kullanan başka bir hocamla konuşmuşluğum var. Cw, yüksek fan sesi ve ona rağmen GTA 5 gibi bir oyunda dahi 95 dereceyi gören sıcaklıklardan bahsetmişti.
19.7 performans olarak çok iyiydi lakin işlemci Gta5 gibi oyunlarda bile rahatlıkla 95 dereceleri görüyordu, stress testinde ise bir iki dakikada bile (kuru masa üzerinde standsız) 100 dereceye vurunca sıcaklık yüzünden uzun ömürlü olmayacağı kanısına vardım. Tamam stres test belki günlük koşulları göstermez ama yine de maksimum sıcaklığa dayanaması gerekli. Üstelik sıvı termal macun olmasına rağmen. İnternette bazıları 80 dereceyi geçmiyor falan yazmıştı ancak o kullanıcıların bilinçli testler yapmadığını ve anlık kontrol merkezindeki veriler üzerinden konuştuklarını düşünüyorum.Ayrıca sağ fandan tiz bir ses geliyordu ve devir arttıkça artıyordu, sol fanda ise tok bir üfleme sesi vardı, bence ikisi de böyle olmalı. Klavye altından ara ara cızırtı duymam (sanırım cw) ve fan devri azalırken de dalgalanarak azalması sebebiyle içime sinmedi ve iade etmeye karar verdim. Böyle olunca kasa ve genel kalitesi yüksek olsun, ekran kartı bir tık düşük olsa da olur düşüncesiyle Msi Alpha serisine odaklandım.

Not: Küçük harflerle yazılan metin alıntıdır.

Geri
Yukarı