Cersei adam

Hectopat
Arkadaşlar herkese selam. Hiç konuyu uzatmayacağım ve direkt gireceğim, daha önce herhangi bir bilgisayar toplama tecrübem olmadı ve yaklaşık 1 ay içerisinde iyi bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bilgisayar oyun odaklı olacak. Bütçem 11000-12500 TL arası. İnternetten veya YouTube'den gördüğüm bazı öneriler ve videolar vardı baktım fakat çok kararsızım. Su an kaydettiğim neredeyse 8 tane site var fakat onlar ekipmanla falan 12000 TL oluyor. Herhangi bir uyumsuzluk da sorun olmamalı. Yani sizin bildiğiniz veya aldığınız, güvendiğiniz bir toplama bilgisayar öneriniz varsa atabilir misiniz?🙏🙏

(normal bütçe 15000TL. Ekipman ve monitor dahil toplam 15000tl verebilirim. ekipman ve monitor önerlilerinizide alabilirim)

Son düzenleme:
Normal bütçem 15.000TL. geriya kalan para ile ekipman ve monitor çıkarabilirim diye düşünüyorum. Fakat olmaz derseniz toplama için biraz daha fiyat azaltabilirim. monitor ise Viewsonic 27" VX2758-PC-MH 144Hz 1ms VGA HDMI iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz monitör 1080p. 2k bir monitör alın kesinlikle. Şöyle bir sistem önerebilirim.

Artan parayla işlemciyi yükseltebilirsiniz, ancak ne tarz oyunlar oynadığınızı bilmiyorum ama hikayeli oyunlar oynuyorsanız 4k bir monitör de alabilirsiniz. 2k ve 4k'da işlemciye binen yük azaldığı için 3600 yetecektir.

Bahsettiğiniz monitör 1080p. 2k bir monitör alın kesinlikle. Şöyle bir sistem önerebilirim.

Artan parayla işlemciyi yükseltebilirsiniz, ancak ne tarz oyunlar oynadığınızı bilmiyorum ama hikayeli oyunlar oynuyorsanız 4k bir monitör de alabilirsiniz. 2k ve 4k'da işlemciye binen yük azaldığı için 3600 yetecektir.
yanıtınız için teşekkürler. Oynadığım oyun türleri daha çok devasa çok oyunculu ve hikaye tabanlı oyunlar. 3600x de önerildi bana fakat bilmiyorum. ☹
AOC C32G1 31.5' 1ms 144Hz FreeSync Curved Gaming Monitör
gibi bir monitor uygunmudur.
ve ayrıyetten herhangi donanım birleştirmek için bilgim olmadığı için hazır sistem veya yapılı gönderme gibi bir sistem olabilir.

Son düzenleme:
Bu bütçede alacağınız ekran kartı Nvidia olacağı için (kesinlikle 2080s öneririm) G-sync bir monitör almanız yararınıza olur. Freesync teknolojisi amd ekran kartları ile uyumlu çalışıyor. Şöyle bir model önerebilirim.

Fiyatı biraz yüksek ancak G-sync modeller maalesef bu fiyatlarda oluyor. Nvidia ekran kartı almanın tuzlu tarafı işte :) Bir de adaptivesync monitörlere bakayım güzel bir şey görürsem bırakırım buraya.

3600x de olabilir, arada çok bir fiyat farkı yok. Ancak dediğim gibi 2k'da 3600 de yetecektir.

çok teşekkür ederim. Freesync teknolojisi ve 2K olması yeterli demişsiniz. dediğinize göre daha uygun fiyatlı bir monitor buldum

UYGUN MUDUR?

Yeni konular

Geri
Yukarı