12000 TL laptop Önerisi

Bütçe
8000-10000

8gb ram ekletmeniz gerekir,3000 serisi laptoplar çıktı mı bilmiyorum ama o fiyat fazla ütopik geldi.O ürün o fiyatta ise kaçırmayın.

Legion 5, dün 11500TL idi önermiştim forumda. Amaç laptopun ısımaması değil, sorun çıkartacak kadar ısınmasını engellemek.

Bence 10750h ya da 4700h işlemcili bir laptopun yanına 1650 Ti civarı bir ekran kartı mantıklı olacaktır. Ya da iyi bir indirim kovalayacaksınız. Bu işlemciler işinizi oldukça görecek ekran kartı da sizi üzmez. Diğer türlü arkadaşın bahsettiği gibi problemler oluyor. TUF serisini biliyordum ancak Dell'i bilmiyordum. Ancak iş için mi oyun için mi olduğuna iyi karar verip ona göre ya ekran kartından ya da işlemciden kısmanız gerekecek gibi bu bütçede.

Bence 10750h ya da 4700h işlemcili bir laptopun yanına 1650 Ti civarı bir ekran kartı mantıklı olacaktır. Ya da iyi bir indirim kovalayacaksınız. Bu işlemciler işinizi oldukça görecek ekran kartı da sizi üzmez. Diğer türlü arkadaşın bahsettiği gibi problemler oluyor. TUF serisini biliyordum ancak Dell'i bilmiyordum. Ancak iş için mi oyun için mi olduğuna iyi karar verip ona göre ya ekran kartından ya da işlemciden kısmanız gerekecek gibi bu bütçede.
Bu bütçede 4700h çok mantıksız olur, 4800h 10875hyi bile geçiyor, ben olsam Legion 5 kovalardım indirimde. Birde bekleme seçeneği var, bu size kalmış, ben olsam ilk seçenek olarak beklerdim.

Şu anda bunu kullanıyorum efendim gayet memnunum yalnız 8 GB RAM'e sahip (Benim için bir sıkıntı teşkil etmiyor) fakat siz daha çok photoshop işlerinde kullanacağınız için RAM eklerseniz iyi olur. sRGB oranı %86, AdobeRGB %63 olduğu yazıyor özelliklerinde.
Fiyat olarak güzel bir de 8gb ram eklenirse güzel olur bence bir araştırayım bende. Teşekkür ederim.
Yabancı kaynaklarda araştırdığımda bu programlarda ekran kartının çok önemli olmadığını okudum. O yüzden 1650 ti olarak bakmaya başladım. İş ve günlük amaçlı kullanılacak.
Bu bütçede 4700h çok mantıksız olur, 4800h 10875hyi bile geçiyor, ben olsam Legion 5 kovalardım indirimde. Birde bekleme seçeneği var, bu size kalmış, ben olsam ilk seçenek olarak beklerdim.
Legion 5 in tek gördüğüm eksisi ilerisi için ram arttırımı olmaması. Maksimum 16gb a kadar yükseltilebiliyormuş. Ayrıca fiyat olarak da zorluyor biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı