12000 TL telefon onerisi

Bütçe
12000

N3m3s1sDr4g0n

Decapat
Merhabalar kaliteli bir telefon ariyorum arastirmalarim sonucunda S22 veya S21 FE almakta karar aldim fakat S22 performans olarak iyi batarya olarak dusuk S21 FE batarya olarak iyi performans olarak daha dusuk ve Exynos oldugu icin pek sıcak bakmiyorum siz ne onerirsiniz?

Hocam aslında S21 FE de batarya olarak kötü. Yani sizin için en önemlisi batarya ise başka modellere de bakabilirsiniz.

Genel olarak oyun oynayacagim S22 Snapdragon ile satildigi icin almak mantikli gibi gorunuyor fakat 3700 mAh pil gucu var S21 FE Exynos 4500 mAh mantiken 4500'un uzun gitmesi gerekmiyor mu?
Evet mantıken öyle olması gerekiyor ama maalesef değil. Benim görüşüm S21 FE nin ekranı büyük olması ve adaptif ekran tazeleme özelliğinin olmaması yüzünden diye düşünüyorum. Birde daha kötü bir batarya optimizasyonu var. Bende S21 FE kullanıcısı olarak madem genel olarak oyun oynayacaksanız şunu da ekleyeyim cihaz 47 dereceye ulaştığında daha fazla ısınmaması için performansı düşürüyor ve dolayısıyla sabit 60 fps veremiyor. Hele ki benim gibi Antalya'da yaşıyorsanız zaten ortam sıcaklığı 35 derece olunca COD mobile de 5 dakika sonra 47 derece olup sürekli fps düşüşleri oluyor.

Evet mantıken öyle olması gerekiyor ama maalesef değil. Benim görüşüm S21 FEnin ekranı büyük olması ve adaptif ekran tazeleme özelliğinin olmaması yüzünden diye düşünüyorum. Bir de daha kötü bir batarya optimizasyonu var. Bende S21 FE kullanıcısı olarak madem genel olarak oyun oynayacaksanız şunu da ekleyeyim cihaz 47 dereceye ulaştığında daha fazla ısınmaması için performansı düşürüyor ve dolayısıyla sabit 60 FPS veremiyor. Hele ki benim gibi Antalya'da yaşıyorsanız zaten ortam sıcaklığı 35 derece olunca CoD Mobile de 5 dakika sonra 47 derece olup sürekli FPS düşüşleri oluyor.

Cok teşekkür ederim S22 alacagim.

Geri
Yukarı