Çözüldü 120GB 7200RPM IDE vs 40GB 5400RPM SATA

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Yavaş olduğu için olabilir. Bu diskinde durumu normale dönmüş artık kullanabilirsiniz bu diskleri.
Hiçbirinden verim alamazsınız. İkinci el olmalılar bozuk olma ihtimalleri yüksek. En az 320GB disklere bakınız.
Mesela Western Digital AV-GP WD3200AVVS 320 GB HDD Fiyatları ve Özellikleri bu diske bakabilirsiniz.
Satın almıyorum. Zaten elimde bu diskler. İkinci el değiller bozuk değiller ayrıca 40gb olanı şuan kullanıyorum.
Eğer ikisi de elinde varsa 120GB olana Windows kurmanı öneririm.
Zaten hazırda Windows kurulu sistemim var ben bunları ek depolama için soruyorum.

1-İkinci el alacaksan kesinlikle alma. İkisi de artık tarihi ese değerinde diksleri.
2-Ha elinde var ve değerlendirmek istiyorsan 120 GB olana en fazla Windows 7 ya da daha iyisi Light bir Linux distro kurabilirsin.
3-Kesinlikle Wİndows 10 kurma. Windows 10 SSD olamayan bir bilgisayara kurulduğunda ağlatır.

40GB olan daha iyi. IDE disk daha yavaştır. Paylaşabiliyorsanız iki diskin durumunu HDD Sentinel ile paylaşabilir misiniz?
Ek depolama olarak ikisini de kullanabilirsiniz.

40GB olan daha iyi. IDE disk daha yavaştır. Paylaşabiliyorsanız iki diskin durumunu HDD Sentinel ile paylaşabilir misiniz?
Ek depolama olarak ikisini de kullanabilirsiniz.
40GB olan:
1601279068814.png

120GB olan:
1601280862536.png

Genel bakış yerini de atınız. İki diskin de sorunu olabilir. %100 olması lazımda sağlıklarının eğer hiç bir sorunu olmasaydı disklerin.

Yeni konular

Geri
Yukarı