120GB SSD sistemde kapanma ya da açılma hızı değişir mi?

Savaş Kurtuluş

Femtopat
Daha fazla  
120GB SSD var elimde, 500GB de hard disk var. Bilgisayara takılı şekilde Windows 10 kurmak istiyorum 120GB SSD'ye kapanma ya da açılma hızı değişir mi? Bilgisayar biraz eski sistem gerekenleri aşağıda mevcuttur;

Windows 7 Home.
Intel Pentium E5400 2.70 GHz.
ATI Radeon HD 500.
500GB hard disk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u SSD'ye kurarsanız daha hızlı açılıp kapanır. Donma durumunu genel olarak sorduysanız sadece windows üzerinde oyunların yükleme ekranı ve haritaların yüklenmesi hızlanır. FPS'e etkisi yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u SSD'ye kurarsanız daha hızlı açılıp kapanır. Donma durumunu genel olarak sorduysanız sadece Windows üzerinde oyunların yükleme ekranı ve haritaların yüklenmesi hızlanır. FPS'e etkisi yoktur.

Verdiğin bilgiler için ilk önce teşekkür ederim kardeşim lakin oyun oynayan bir insan değilim pek kulanma amacim " film, dizi, spor haberleri " vb şeyler için kulanacağım.

Verdiğin bilgiler için ilk önce teşekkür ederim kardeşim lakin oyun oynayan bir insan değilim pek kulanma amacim " film, dizi, spor haberleri " vb şeyler için kulanacağım.
Herhangi bir donma veya kasma yaşamazsınız o zaman. Tarayıcıyı ve sık kullandığınız programları ssd ye kurarsanız sizin için iyi olur.

Hız farkı olur. Açılıp kapanma süreleri de kısalır. Özellikle Windows 7 zaten çok performanslı bir işletim sistemi. Dual boot olarak Windows 10 ve 7 kullanıyorum. HDD kullanmama rağmen 7'de klasörler dosyalar falan tıkladığım gibi açılıyor. Windows 10'da yarım saniye veya 1 saniye sonra falan açılıyordu. SSD'nin faydasını açılıp kapanmada falan çok göreceksiniz.

Hız farkı olur. Açılıp kapanma süreleri de kısalır. Özellikle Windows 7 zaten çok performanslı bir işletim sistemi. Dual boot olarak Windows 10 ve 7 kullanıyorum. HDD kullanmama rağmen 7'de klasörler dosyalar falan tıkladığım gibi açılıyor. Windows 10'da yarım saniye veya 1 saniye sonra falan açılıyordu. SSD'nin faydasını açılıp kapanmada falan çok göreceksiniz.

120GB SSD de yeter mi? Peki Windows 10 için.

Geri
Yukarı