120mm Fan Önerisi

Alice03

Hectopat
Phanteks P350X kasaya 120mm Fan önerilerinizi bekliyorum. Yüksek CFM ve RPM değerlerine sahip olması ve sessiz olması ön planda RGB olup olmaması çok önemli değil. 5 tane almayı düşünüyorum yani set gibi bir şey önerirseniz daha iyi olabilir.

Bütçe şimdilik belli değil her türlü öneriye açığım ama fiyat performans ürünü olmasını tercih ederim.

Corsair SP120 modelleri var geçenlerde bir arkadaşım nanodan aldı. Sessiz çalıştığını söylüyor bir bak istersen.
Corsair SP120 modelleri var geçenlerde bir arkadaşım nanodan aldı. Sessiz çalıştığını söylüyor bir bak istersen.
Ben kendim geçen 2 tane dark’ın bright modelinden aldım 30 tlydi tanesi onlar da sessiz 1900 RPM’e çıkıyor sanırım hızları tam hatırlayamadım şu an :)

Arkadaşlar herkesin önerilerine baktım fakat Corsairler özellikle 5 tane de alacağımı düşünürsek çok pahalı fiyatlara geliyor. Arctic fan şu an hoşuma gitti. Sade ve görevini iyi yapıyor gibi duruyor. Üstelik PWM özelliğine de sahiplermiş. Bu da ayrı bir artısı. Ama biraz araştırdıktan sonra P serisinin F serisinden daha iyi olduğunu fark ettim.

Arkadaşlar herkesin önerilerine baktım fakat Corsairler özellikle 5 tane de alacağımı düşünürsek çok pahalı fiyatlara geliyor. Arctic fan şu an hoşuma gitti. Sade ve görevini iyi yapıyor gibi duruyor. Üstelik PWM özelliğine de sahiplermiş. Bu da ayrı bir artısı. Ama biraz araştırdıktan sonra P serisinin F serisinden daha iyi olduğunu fark ettim.

P serisinin statik basıncı yüksek olduğundan radyatör fanı veya işlemci soğutucu fanı olarak kullanılması daha iyi olur. Kasanın ön tarafında hava girişi zayıfsa ön tarafta da P serisi kullanabilirsiniz. Geriye kalan fanları F serisinden tercih edin.

P serisinin statik basıncı yüksek olduğundan radyatör fanı veya işlemci soğutucu fanı olarak kullanılması daha iyi olur. Kasanın ön tarafında hava girişi zayıfsa ön tarafta da P serisi kullanabilirsiniz. Geriye kalan fanları F serisinden tercih edin.
Statik basıncın yüksek olması çıkışta da işe yaramaz mı?
Biraz daha araştırdım ve dediğiniz gibi F serisini tercih etmek daha mantıklı fakat Phanteks P350X'in ön panelin de P serisi mi F serisi mi tercih edilmeli?

Son düzenleme:
Statik basıncın yüksek olması çıkışta da işe yaramaz mı?

Biraz daha araştırdım ve dediğiniz gibi F serisini tercih etmek daha mantıklı fakat Phanteks P350X'in ön panelin de P serisi mi F serisi mi tercih edilmeli?

Egzost fan için F serisi daha mantıklı. İçeriden sıcak havayı toplayıp dışarı atacak sonuçta. F serisinin hava çekim ve itim alanı P serisine göre daha geniştir.
İçeriye hava alacak fanları ise P serisi kullanmak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı