120mm Kasa Fanı Önerisi

alpre

Centipat
Beyler 3 gün önce bu kasaya geçiş yaptım, kasayı da burada önermişlerdi;

3 fanı var diye aldım ama yüksek ayarda bile o kadar yavaş dönüyor ki eski küçük kasamda işlemci ve kasa hiç bu kadar ısınmazdı. O yüzden önce bir egzoz fan alayım diyorum çok da para harcamak istemiyorum.

Bunu buldum sizce nasıldır?

Kaliteli ve yeterlidir ancak kasanızda bulunan fanlar hangi sokete bağlı? Anakarta mı yoksa güç kaynağına mı?

Beyler 3 gün önce bu kasaya geçiş yaptım, kasayı da burada önermişlerdi;

3 fanı var diye aldım ama yüksek ayarda bile o kadar yavaş dönüyor ki eski küçük kasamda işlemci ve kasa hiç bu kadar ısınmazdı. O yüzden önce bir egzoz fan alayım diyorum çok da para harcamak istemiyorum.

Bunu buldum sizce nasıldır?

Bu fanın bir kullanıcısı sosyalde ses yaptığını söylemişti. Bütçeniz nedir?

Bunu sipariş verdim bekleyemedim. Anakartta 1 tane fan bağlantısı var 4pinlik ve bu fanı anakart sıcaklığa göre kontrol edebiliyormuş. Güç kaynağına bağlı fanlar tek bir giriş üzerinden ve 3 pinliler.
Fanı aldım ve anakarta taktım 4pinli. Gayet sessiz ve performansı çok iyi. Yük altında bile ses yok ısınma sorunu tamamen ortadan kalktı. Anında 50 dereceyi geçen ve 2000rpm olan Cpu yük altında en fazla 1.500rpm ve 40 dereceye düştü. Almak isteyenler gönül rahatlığıyla bu fanı alabilir. Ses gelen arkadaş fanı sıkı bir biçimde monte etmemiş olabilir, titreşimler ses yapar en ufak bir boşluk varsa.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı