120mm Sessiz Fan Önerisi

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 kasa kullanıcısıyım. Fanlardan fazla gürültü çıkıyor. Değiştirmek istiyorum ancak gerçekten sessizlik anlamında başarılı bir fan istiyorum. RGB olması hoş olur. Titreme sıkıntısı olmaması benim için ses kadar önemli. Bildiğiniz teste tabii tuttuğunuz, gerçek anlamda başarılıdır ve fiyatını hak eder dediğiniz fan önerilerini bekliyorum.

Ben de Cooler Master Mb520 Rgb kasa ile gelen öndeki fanlar için aynı düşünceye sahiptim. Direk molexe bağlı geldiği için sürekli son rpm ile dönüyor.
Pwm çoğaltıcı ile anakarta bağlayıp akıllı moda alınca sıcaklığa göre artıp azalan dönüş hızı ile ses sorunu çözüldü.
Ama illa fan değiştireceğim dersen kaliteli markalardan tercih etmeni öneririm.
Cooler Master, Corsair, Thermaltake, Nzxt olabilir.

Sessiz istiyorsanız, Corsair'den başka marka öneremem. Dünyada en sessiz fanı Corsair üretiyor olabilir.

4 adet fan alacağım. Bütçe 400-500 arası. Kasamı yukarıda zaten söylemiştim.

Bu setle başlayıp bütçe açıldıkça fan ekleyebilirsiniz.
Hatta sahibinden sitesinde kontrolcü 2.el bulunabiliyor. O zaman daha uyguna gelir. Ben de fanları sıfır alıp Hue+ ikinci el almıştım ledleri ile birlikte.

Bunun dışında Corsair HD serisi var 3lü paket alıp tek fan daha ekleyebilirsiniz.

Bir de Thermaltake 3lü seti var

Ben de Cooler Master Mb520 Rgb kasa ile gelen öndeki fanlar için aynı düşünceye sahiptim. Direk molexe bağlı geldiği için sürekli son rpm ile dönüyor.
Pwm çoğaltıcı ile anakarta bağlayıp akıllı moda alınca sıcaklığa göre artıp azalan dönüş hızı ile ses sorunu çözüldü.
Ama illa fan değiştireceğim dersen kaliteli markalardan tercih etmeni öneririm.
Cooler Master, Corsair, Thermaltake, Nzxt olabilir.
Hocam selamlar. Bende Xigmatek Beast kasa kullanıyorum. Benim fanlarda molexe bağlı ve doğrudan PSU'ya bağlı olduğundan son devirde ve sesli çalışıyor. Toplamda 4 adet kasa fanı var. Bunun için ne tarz bir PWM çoğaltıcı aldınız acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Fotoğraftaki şekilde kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191016-232228210_1.jpg
    Screenshot_20191016-232228210_1.jpg
    166,2 KB · Görüntüleme: 213
Son düzenleme:
Hocam selamlar. Bende Xigmatek Beast kasa kullanıyorum. Benim fanlarda molexe bağlı ve doğrudan PSU'ya bağlı olduğundan son devirde ve sesli çalışıyor. Toplamda 4 adet kasa fanı var. Bunun için ne tarz bir PWM çoğaltıcı aldınız acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Fotoğraftaki şekilde kullanıyorum.

Merhaba. Bende çoğaltıcı yok. Hepsi anakart fan çıkışlarına bağlı. NZXT fanlar zaten birbirine uçtan uca bağlı ve en sonunda USB ile CAM yazılımına bağlı. Akasa'nın PWM çoğaltıcı bir ürünü vardı ama derdine derman olur mu bilemiyorum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı