120mm sıvı soğutma alınır mı?

Estağfurullah, bu arada H45 indirimde mi düşünüyorsunuz?

Bugün satın aldım indirim yakaladım 420 TL düştü aklımda Artics Freezer 34 Duo vardı fazla gözü gözüme vazgeçtim. Ryzen 5 3600 4.0 Ghz CBP açık oynuyorum H45 taktığım da oyunlarda 60 - 70 arası olacağını düşünüyorum en kötü ve bana yeterli.

Neden olduğunu açıklama yapamıyorsun sadece yazıyorsun ve geçiyorsun neden önermiyorsun?

Benim işlemcim Ryzen 5 3600 stok fan takılı ama kasanın hava soğutması kötü olduğunu düşünüyorum oyunlarda 84 dereceyi görüyor. İndirim yakaladım ve Corsair H45 aldım yorumlara baktığım da herkes memnum. Yorumuna baktım ve anladığıma göre ucuza hava soğutma ile sıcaklığı düşürme şansın var gereksiz para olduğunu düşünüyorum diyorsun 120mm sıvı soğutmanın bunu çıkarttım.

120mm performansından daha iyi performans alacaksın fazla bir fiyat farkı ödemeden.
120mm Sıvı soğutmada iyi bir OC yapamazsın. Ya Noctua gibi güzel bir hava soğutucu ya da 240mm sıvı soğutucu lazım.

O zaman fazla söze gerek yok. İsterseniz CPB kapatıp manuel bir ayar kullanarak daha da düşürebilirsiniz sıcaklıkları.

Undervolt işlerine girmedim bilmediğim için sadece CPB kapattım ısı düşer büyük ihtimal ama 3.6 GHz kullanmak istemiyorum. Konuyu açma sebebim mantıklı cevaplar forumlarda göremediğim için.
120mm performansından daha iyi performans alacaksın fazla bir fiyat farkı ödemeden.
120mm sıvı soğutmada iyi bir OC yapamazsın. Ya Noctua gibi güzel bir hava soğutucu ya da 240mm sıvı soğutucu lazım.

O.C yapmadan hava soğutma yerine sıvı soğutma olsun benim olsun mantığı ile gidilirse 120mm yeter diyorsun kısacası. 80 derecelik işlemciyi 65 70 dereceye düşürür sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı