12400F 5 yıl götürür mü?

Kardeşim 9. sınıfa geçecek, üniversiteye kadar yetecek bir bilgisayar istiyor. 12400F 4-5 yıl yeter mi? 2K oyun odaklı bir sistem toplamayı planlıyoruz. Yanına RX 6700 XT tarzı bir ekran kartı alacağız. Önerilerinizi bekliyorum. Fiyatı en fazla 3500 civarı olursa sevinirim.

6 yıl bile götürür.

Güncel oyunlar ne kadar bilmiyordum da metro exodus dlss ile ultra ds rahat oluyordu 144 fps 5 sene gitmez de 60 gider.

Ets2 tarzı oyunları 20 sene bile götürür güncel 2k iyi grafikli oyunları da 4-5 sene götürecektir.

Gün geçtikçe ekran kartına karabasan gibi çöken grafik motorlarını ne yapacaksın 6700XT ile 2K Max 2 yıl sonra ayarlardan sağlam kısmaya başlarsın.
6700 XT 2-3 yıl sonra 2K ultra açacak güçte olmayacak, bu yüzden ayar kısması gerekecek. O anlamda 2K götürmez dedim. Yoksa 1080p ultra oynamaktansa dediğim gibi 1440p high oynamak daha mantıklı.
Oyunlar grafik olarak son demlere geldiler artık. Yılda 1-2 tane çıkan AAA oyunlar dışında o kadar yoran oyun çıkmıyor. Zaten kartları yoran grafik değil kenar düzeltme ayarı. MSAA, TAA gibi kenar düzeltmeler kafadan 30-40 FPS yiyor. Yüksek çözünürlüklerde pikseller sıklaştığı için kenar düzeltme ayarını açmanıza gerek kalmıyor. O yüzden 1080+MSAA'da alınan FPS'yi 2K doğal çözünürlükte alabiliyorsunuz.

Kardeşim 9. sınıfa geçecek, üniversiteye kadar yetecek bir bilgisayar istiyor. 12400F 4-5 yıl yeter mi? 2K oyun odaklı bir sistem toplamayı planlıyoruz. Yanına RX 6700 XT tarzı bir ekran kartı alacağız. Önerilerinizi bekliyorum. Fiyatı en fazla 3500 civarı olursa sevinirim.

2K oyun odaklı bir sistem için en uygun fiyat performans işlemcilerinden biri Intel Core i5-12400F anakart olarak H660M anakart tercih ederseniz tam performansından sizi uzun süre götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı