125CC ehliyeti olan biri için MT-25 devam mı etmeli yoksa 125CC motora mı geçmeli?

• Konuyu başlatan rydn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B

rydn

Hectopat
İyi akşamlar. Benim A1 ehliyetim var ve abimin eski motoru olan Yamaha MT-25'i kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı çekmiyorum. Motor sürme konusunda sıkıntım yok. Lakin ehliyetim 250'ye yetmediği için bazen sıkıntı olabiliyor. O tarz durumları en aza indirgemek için 125CC motora geçmeli miyim? 125CC'ye geçersem bile 250'yi bırakacağımı düşünmüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Sanırım A2 ehliyeti almak için yaşın yetmiyor, ben illa MT-25 kullanacağım diyorsanız dikkatli sürün. Herhangi bir kaza veya çevirmede çok büyük sıkıntı yaşarsınız. 2000TL'ye yakın bir cezası vardı yanlış hatırlamıyorsam.

MT-25 kullanmaya devam et bence ama abartı egzoz falan olmasın o zaman çevirmeden kurtulma ihtimaliniz var.

Yüksek ihtimalle MT-25'den 125CC bir motora geçemeyecek. A2 ehliyet alana kadar trafik kurallarına uy ve üyenin de dediği gibi abartı egzoz takma ve çevirmelerden olabildiğince kaç. Kötü bir öneri verecek olursam plakanı söküp çevirildiğinde durma.

Yaşım yetmiyor. MT-25 satmam ama yanına 125CC bir motor alırım. Çok tehlikeli işler yapmam. Sadece otobanda falan hız yaparım. Riskli sürmüyorum o yüzden. Bir kere kontak kapattılar. Ceza yemedim fakat abimin gelmesini beklemiştim :D

250CC kullandıktan sonra 125CC kullanmak zevk vermez bence. A2 ehliyet alana kadar çok dikkatli kullan polis çevirirse falan 5000TL cezası varmış diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

250CC kullandıktan sonra 125CC kullanmak zevk vermez bence. A2 ehliyet alana kadar çok dikkatli kullan polis çevirirse falan 5000TL cezası varmış diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.
Scooter olmadığı sürece bana her türlü zevk verir. Daha önce 125'de kullandım. 250'yi garajda tutarım ara sıra çıkartırım. Onun dışında Okula git-gel, Arkadaşlarımla AVM'ye falan giderken 125'i kullanırım diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı