1280*1024 Çözünürlükteki Monitör Hangi Video Formatını Destekler?

Saytomo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sabahları öğrenci akşamları ...
Monitörümün çözünürlüğü 1280*1024. Oyunlarda problem yok, oyun ayarlıyor zaten. Ama film ya da video izlerken işler değişiyor. Benim formata uygun video genelde olmuyor. Ben 720P izleyebilirim diye biliyorum. Ama 1080P açarsam ne olur? 1080P'nin tam kalitesini alamam ama 720P'den daha mı iyi olur? Yoksa değişen bir şey olmaz da yine 720P izler gereksiz internet mi harcarım?

Monitörünüz 1080İ destekliyorsa sorun nedir. Videolarınız MP4 1080 formatında ise 1080İ kalitesinde seyredebilirsiniz.

Aradaki farkı Youtub videolarına bakıp anlayabilirsiniz. Orada 720- 1080 -1400 vs kalitesinde videolar var

Hocam monitörünüz yanılmıyorsam kare monitör dediğiniz gibi video formatları genelde 1280X720,1920X1080 gibi oluyor size en uygunu gene 720p olanlardır Nogay hocamın dediği gibi YouTube üzerinden videoları deneyebilirsiniz. Zaten videoları ekrana göre editler.

720 en uygun diyorsunuz. 1080 açarak karşılaştırdım bir fark göremedim. Mesela telefonlarda durum farklı. Ne kadar destek veriyorsa o kadar format sunuluyor kullanıcıya. 720'lik telefonda 1080 açamıyorsun YouTube'da. Fakat PC'de bu seçeneklerin hepsi gözüküyor 8K bile kafam karışıyor. Şimdi 1080 mi izlemeliyim videoları yoksa 720 mi?

Hocam zaten ben belirttim editler diye ama görüntü kalite olarak bir yere kadar ama birşeyi söylemeyi unutmuşum 720p oyun için uygun çözünürlük olur. Rahatlıkla YouTube üzerinden istediğiniz videoyu izleyin.

720 en uygun diyorsunuz. 1080 açarak karşılaştırdım bir fark göremedim. Mesela telefonlarda durum farklı. Ne kadar destek veriyorsa o kadar format sunuluyor kullanıcıya. 720'lik telefonda 1080 açamıyorsun YouTube'da. Fakat PC'de bu seçeneklerin hepsi gözüküyor 8K bile kafam karışıyor. Şimdi 1080 mi izlemeliyim videoları yoksa 720 mi?
İnternet olarak iyiyse ve ekran kartın aşırı kötü değilse 1080p aç. YouTube videoları ek olarak sıkıştırıyor, çözünürlüğün native olmayacak fakat Bitrate'in artacak. Açıkçası dene gözüne hangine iyi gelirse bırak.

İnternet olarak iyiyse ve ekran kartın aşırı kötü değilse 1080P aç. YouTube videoları ek olarak sıkıştırıyor, çözünürlüğün native olmayacak fakat Bitrate'in artacak. Açıkçası dene gözüne hangine iyi gelirse bırak.

Hiç fark göremiyorum 1080P ile 720P arasında. Windows 10'nun monitörün görüntüleyemeyeceği modları saklama ayarı var. Acaba ondan mıdır?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı