12Mbps internet ping değerleri

yusufefe50

Centipat
Arkadaşlar 12Mbps internetim var normalde, internet download hızı ile pingin bir bağlantısı var mı? Varsa GTA 5, LoL, Valorant, CS:GO gibi oyunlarda kaç ping alırım özellikle GTA 5 için cevaplarsanız sevinirim. Normalde şu an tatil için geldiğimiz yerde internet yok üst kattaki akrabalardan kullanıyorum 50Mbps internetleri var. Oyundayken pingin inişli çıkışlı olması mesafe sanırsam. GTA 5'te serverlardan sürekli atılıyordum 12Mbps internetimi nakil yaptırsam bu sorunlar düzelir mi? (buradaki internet Vodafone, nakil yaptırmayı düşündüğüm internet Türk Telekom )

12 Mbps ise büyük ihtimalle ADSL internettir. ADSL internette saha dolabına olan mesafe, evden kutuya kadar çekilen kablonun kalitesi, ve modeme aynı anda kaç cihazın bağlı olduğu ping değerlerini etkiler.

Ping oyunun sunucusuna olan uzaklık ile alakalıdır. Download veya uploadın belli bir hızdan yüksek olması, tek kullanıcı için 12Mbps yeterli ancak birileri yüksek kaliteli video, yayın vb. izlerse pinginiz fırlar.

Arkadaşlar 12Mbps internetim var normalde, internet download hızı ile pingin bir bağlantısı var mı? Varsa GTA 5, LoL, Valorant, CS:GO gibi oyunlarda kaç ping alırım özellikle GTA 5 için cevaplarsanız sevinirim. Normalde şu an tatil için geldiğimiz yerde internet yok üst kattaki akrabalardan kullanıyorum 50Mbps internetleri var. Oyundayken pingin inişli çıkışlı olması mesafe sanırsam. GTA 5'te serverlardan sürekli atılıyordum 12Mbps internetimi nakil yaptırsam bu sorunlar düzelir mi? (buradaki internet Vodafone, nakil yaptırmayı düşündüğüm internet Türk Telekom )
Ping değeriniz, oyun esnasında bağlı olduğunuz sunucunun özellikleri ve konumuna göre değişiklik gösterecektir. Fakat eğer altyapınız elverişliyse, daha iyi bir tarifeye geçiş yapmanız olumlu yönde etki oluşturabilir.

Edit: Eğer masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, kablosuz bağlantı yerine kablolu bağlantı kullanmanız yararınıza olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı