12v kanalından 216W veren PSU X4 950 ve RX460 besler mi?

DarKSaGaa

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RX 460 kullanacağım fakat elimde Cooler Master-RS 390 modeli var.

IMG_20220522_093147.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ünitenin verimlilikleri 80%'i bırak 70%'i bile anca' buluyor hocam, ayrıca bu denli 12v gücünün zaten düşük olduğu bir PSU'nun multi rail olması da iyi bir şey değil.

Buna güvenme yani, bütçe (varsa) verirsen biz önerelim üç beş bir şey.

Arkadaşlar zaten sağlıklı olmayacağını biliyorum :) . TT litepower falan almayı düşünüyorum. Ben bu PSU'yu çok beğeniyordum sadece kaldırır mı diye sormak istedim. Teşekkür ederim. @Sir Benjamin multi rail dediğiniz şey gücün diğer kanallara yollanması mı?

@DarKSaGaa yok, multi rail birden fazla 12v kanalı demek. Single rail tek 12v kanalı.

TT Litepower da kötü, tam bütçe ne kadar?

Ayrıca Litepower neden kötü? ( ben iyi diye biliyordum (?) )

750W'lık modeli ele alıyorum.

1653235995639.png

• 750W diye geçen bir PSU, ama 12v kanalından bırak tam gücü vermeyi; toplam 140W kayıp veriyor. Çok büyük bir değer, 40-50W kayıpta bile "grup düzenleme var" diyerek giriş seviyesine atıyoruz. İşin garibi yine 750W demesine rağmen 12v, 5v ve 3.3v'un toplamı 729W'ı geçmemeliymiş, 750W bayağı havada kalmış bu PSU için.
  • 610W gücü iki 12v kanalına bölüyor, boş hareket.
  • -12v kanalı normalde 3.6W olur, bu 6W. Çok önemli değil ama belirteyim.
  • Kullandığı bileşenler kötü.
  • Kablo sayısı 750W'ı geçtim 610W'a göre bile az.
  • 80+ yok, verimliliği sitesinde yazdığına göre 70%.
Kısaca berbat işte (diğer modelleri de farklı değil), VX Plus yer bunu, en azından taban bütçe verirsen tam bir öneri yapabilirim.

750W'lık modeli ele alıyorum.

Eki Görüntüle 1396337

• 750W diye geçen bir PSU, ama 12v kanalından bırak tam gücü vermeyi; toplam 140W kayıp veriyor. Çok büyük bir değer, 40-50W kayıpta bile "grup düzenleme var" diyerek giriş seviyesine atıyoruz. İşin garibi yine 750W demesine rağmen 12v, 5v ve 3.3v'un toplamı 729W'ı geçmemeliymiş, 750W bayağı havada kalmış bu PSU için.
  • 610W gücü iki 12v kanalına bölüyor, boş hareket.
  • -12v kanalı normalde 3.6W olur, bu 6W. Çok önemli değil ama belirteyim.
  • Kullandığı bileşenler kötü.
  • Kablo sayısı 750W'ı geçtim 610W'a göre bile az.
  • 80+ yok, verimliliği sitesinde yazdığına göre 70%.
Kısaca berbat işte (diğer modelleri de farklı değil), VX Plus yer bunu, en azından taban bütçe verirsen tam bir öneri yapabilirim.
Hocam giriş seviyesi bir PSU almayı istiyorum. Ama gidip Gamepower, PB, Rampage falan almak değil. Siz aklınızda fiyatı VX Plus civarı olan PSU önerir misiniz?

Siz aklınızda fiyatı VX Plus civarı olan PSU önerir misiniz?

Bütçe çıkarsa yapışmamak için hiçbir sebep yok, ha biraz daha çıkarsa bütçe şu da var:

Bütçe çıkarsa yapışmamak için hiçbir sebep yok, ha biraz daha çıkarsa bütçe şu da var:

High Powerin kırmızı fanlı modelleri giriş seviyesi mi? MSI Mag'ı 2.el ilanında gördüm uygundu.

Yeni konular

Geri
Yukarı