13.000-15.000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
13.000-15.000

scrop39.5

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar sistemin bazı parçalarını aldım. Forumda çok uyguna sistem toplanıyor benim gidişatımda daha pahalıya geliyor anlayamadım bu yüzden size sormak istedim. Topladığım bu sistemi hangi parçalarla devam ettirmeyliyim?

Anakart: B550 Tomahawk: 1350TL'ye alındı
İşlemci: Ryzen 5 5600X: 3299TL'ye alındı
RAM: GeIL 2x16gb GB EVO X2 AMD Edition RGB 3600MHz CL18: 1408TL'ye alındı
Kasa: MSI MAG Force 100R: 519TL'ye alındı
Ekran kartı: Alınmadı(3060 veya 3070 alacağım stok sıkıntısından dolayı bekliyorum fiyatlar çok uçuk işlemcide bu yüzden 400TL zarardayım)
PSU: Alınmadı(Tavsiylere açık)
SSD: Alınmadı(Tavsiyelere açık 980 Pro stoklara girince fiyatı düşerse tercih edilebilir girmezse XPG RGB modeli)
Sıvı Soğutucu: Alınmadı ama pf 240 modelinde indirim kovalıyorum(Yİne de tavsiyelere açık)

Bunu almasaydın, yanlış yapmışsın dediğiniz bileşenleri ve kalan almadığım bileşenlerindeki görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
RTX 3070 için stok bekleyin. INNO3D iChill X4 öneririm:

SSD:

Sıvı soğutma:

PSU:

RTX 3070 için stok bekleyin. INNO3D iChill X4 öneririm:

SSD:

Sıvı soğutma:

PSU:

Hocam SSD M2 Nvme almak gerekmiyor mu ve sıvı soğutucu attığınız mı yoksa pf240 mı ? Bir de şu ana kaar aldıklarım mantıklı mı sizce

PSU: (Arkadaşın önerdiği Core Reactor de olur ama uzun zamandır stoklarda yok.)

SSD:

Sıvı soğutma olarak Arctic Liquid Freezer II de olur ama ışıklı istiyorsanız PF240'ı tavsiye ederim. Kendim de kullanıyorum.

Ekran kartı: (Farklı modellerin stokları için 1 2 ay daha bekleyebilirsiniz.)

Diğer sistem parçalarınız gayet güzel. Eğer PC'yi oyun için topluyorsanız 32GB bellek gereksiz olmuş.

Son düzenleme:
Stoğu bitirtmişiz be. Herkese önermeyecektik. :D

PSU: (Arkadaşın önerdiği Core Reactor de olur ama uzun zamandır stoklarda yok.)

SSD:

Sıvı soğutma olarak Arcitic Liquid Freezer da olur ama ışıklı istiyorsanız PF240'ı tavsiye ederim. Kendim de kullanıyorum.

Ekran kartı: (Farklı modellerin stokları için 1 2 ay daha bekleyebilirsiniz.)
hocam 1200 yerine 800-900 tl lik psu alsam olur mu ?Bir de ssd pcie 3.0 anakartım 4.0 destekli. 4.0 model daha iyi olmaz mı ? @AlgoritMa

Son düzenleme:
@scrop39.5 Maalesef o fiyatlara 750W civarında kaliteli PSU yok. O sisteme de giriş seviyesi PSU takmak hakaret olur.

Belki bu PSU alınabilir ama daha yeni çıktığı için hakkında fazla bilgi yok. RM750 ile 160₺ farka değer.

Geri
Yukarı