13.000 TL 17 inç Gaming Laptop önerisi

Ben Monster'dan yanayım. Problemi olsa bile teknik servisi ile 1 haftada problem çözülüyor, eğer problem devam ediyorsa da değişim yapılıyor. MSI'da aldığın GTX1660 Ti'lı model ile Monster'dan aldığın RTX2060'lı modelin fiyatları aynı. Bu nedenle Monster!
Malzeme kalitesi ve ergonomi bakımından hangisi daha iyi sence?

--Daha sonra azalmasının sebebi fanların sesinin yükselmesi.

--Monster'da birkaç tane temel sorun var;
  • Anakart cızırtısı.
  • Hoparlör ve jak girişi problemleri.
  • Yüksek fan sesi.
  • Yüksek ekran kartı ısısı.
  • Driver problemleri ki bunu son yayınladıkları sürücüler ile çözdüklerini varsayıyorum çünkü bende problem çıkmıyor artık.
--Ben cihazı geçen cuma teknik servisten aldım. Teknik servise bahsettiğim sıkıntılar şunlar;

Eki Görüntüle 510105

Bu sıkıntılardan mikrofon ve hoparlör ile olan problemlerim çözüldü, ayrıca dediğim gibi cızırtı sesi yüksek ölçüde giderildi.
Bana laptop ızgaralarında toz olduğu için ekran kartınız ısınıyor dendi ama teknik servis sonrası ısıda bir değişim görmedim ayrıca fanları ise sürekli çalışmaya devam etti. İşlemci ve ekran kartı sıcaklığım 45 derece altında olsa bile fanlarım sürekli çalışıyor. Eskiden böyle olmazdı. Bu sebeple ilerleyen zamanlarda laptopu birkez daha garantiye vereceğim. Umarım bu sefer fanın sürekli çalışmasını çözebilirler.
Hoperlörden pat pat sesler geliyor değilmi o sorun herkeste kronik ama bu bilgisayarı alan hoperlör kullanmayacak kulaklık şart. Isınma problemi olarak ekran kartı maksimum 82 dereceyi görüyor ki laptopta direkt 2070 var bunun olması normal bence sorun işlemcide çok ısınıp hızını düşürüyor ama bunu undervolt ile çözen çok kişi var ben ellemedim.
Değişim olmadan önceki bilgisayarımda daha bilgisayar 1 haftalıkken cooler master mastergel maker nano diye bir termal macun ile değişim yapmıştım ve net olarak 5 derece düşürmüştüm ki monster yetkilileri bana cihazın içindeki fabrika çıkışlı termal macunun çok iyi olduğunu söylediler ama ben yinede değiştirmiştim.Şuan yeni gelen bilgisayarda macunu ellemedim.
Malzeme kalitesi olarak msi daha iyi tabiki ancak bu anakart dan gelen ses sorunu vb sorunlar msi dada aynen mevcut arkadaşımda msi ge75 var ve ondada oyuna girdiği zaman hafiften coil whine olduğunu gördüm ve bilgisayarda klavye ısınma problemi var WASD kısmı bile cayır cayır yanıyor,Monster'in şuanki T7 serisinde bilgisayar ısındığını size hiç hissettirmiyor hatta öyleki WASD kısmına adamlar havalandırma bile yapmış klavyeyi serinletiyor her zaman klavyesi soğuk elinize ısı ile alakalı hiçbir şey ulaşmıyor.
Cihazı kullanmadım ancak Alienware bildiğim kadarıyla dediğiniz gibi "premium" ürünler üretiyor. Bu fiyat bandında MSI tercih edilmeli bence.
Msi'dada monsterler gibi coil whine problemi var bu konuda en iyi firma asus.
Monster'in msi dan üstün yanı servisi çok iyi coil whine sorunu yüzünden 17 günlük kullandığım notebook'u yenisi ile değiştirdiler forumlarda msi'in türkiyede insanları bayağı madur ettiğini görüyorum.Birde şöyle bir şey var ben Kocaeli'de yaşıyorum monster'in teknik servisi İstanbul Kadıköy'de bir şey olduğu zaman bilgisayarı hemen götürmek ve ilgilenilmek gibi avantajları var.
Monster'in kasası şuan çok sade şık ve ince, MSİ alsaydım kesinlikle gs75 stealt alırdım ancak aradaki fiyat farkı 5k ları bulduğu için monster aldım ve şuan bilgisayarda 1 tane 256'lık M.2 SSD 1 tane 1 TB M.2 SSD ve Sata SSD takılı hala diğer markalardan daha uygun fiyatı ancak şu anakart'dan gelen kronik ses problemi var oda olmasa tadından yenmez bilgisayar.

Son düzenleme:
Evet benimde Coil Whine'den dolayı cihazımı garantiye verdim. Değişi yapılmadı ama ses yüksek ölçüde giderildi. Onun haricinde duyduğunuz ince cızırtı sesleri anakarttan geliyormuş. Teknik servisteki eleman öyle dedi.
Hocam merhaba. Coil whine sesi azaltıydıysa ne tür bir işlem yapılmış teknik serviste? Bir de anakart sesi için normal mi dediler?

--Daha sonra azalmasının sebebi fanların sesinin yükselmesi.

--Monster'da birkaç tane temel sorun var;
  • Anakart cızırtısı.
  • Hoparlör ve jak girişi problemleri.
  • Yüksek fan sesi.
  • Yüksek ekran kartı ısısı.
  • Driver problemleri ki bunu son yayınladıkları sürücüler ile çözdüklerini varsayıyorum çünkü bende problem çıkmıyor artık.
--Ben cihazı geçen cuma teknik servisten aldım. Teknik servise bahsettiğim sıkıntılar şunlar;

Eki Görüntüle 510105

Bu sıkıntılardan mikrofon ve hoparlör ile olan problemlerim çözüldü, ayrıca dediğim gibi cızırtı sesi yüksek ölçüde giderildi.
Bana laptop ızgaralarında toz olduğu için ekran kartınız ısınıyor dendi ama teknik servis sonrası ısıda bir değişim görmedim ayrıca fanları ise sürekli çalışmaya devam etti. İşlemci ve ekran kartı sıcaklığım 45 derece altında olsa bile fanlarım sürekli çalışıyor. Eskiden böyle olmazdı. Bu sebeple ilerleyen zamanlarda laptopu bir kez daha garantiye vereceğim. Umarım bu sefer fanın sürekli çalışmasını çözebilirler.

Coil whine sesi servise verince azaldı mı? Tam olarak ne söylediğiniz de bu işlemi yaptılar ben servise verdiğimde bir ses yok deyip aynı gün cihazı geri almıştım.

Geri
Yukarı