13.000 TL Gaming laptop tavsiyesi

Bütçe
13.000
İndirim deniyor ona, her zaman indirim bekleyebilir.

Legion al derim, Legion almana katkı sağlayacak bir video bırakıyorum sana, 1660TI versiyonu videodaki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hoca indirim yapmasının amacı nedir ? Bu kadar indirimi babasının hayrına vermez. Benim kendi düşüncem.

Kafam çok karışık ne alacağımı şaşırdım MSI'ı eledim çünkü RTX lazım bana ya Legion'ya da ASUS alacağım hangisi daha iyi?
Ben Legion alırdım.
Hoca indirim yapmasının amacı nedir ? Bu kadar indirimi babasının hayrına vermez. Benim kendi düşüncem.
İnsanların ürünü alması için, 14000'lerde pek tercih edilmiyor sanırsam.

MSI Alpha 15'in artıları
-İşlemci faktörü Ryzen 7 4800h( işiniz oyunsa çok büyük fark olmaz ama eğer işin içine render girirse fark büyür)
-FreeSync ekran(laptop ekranlarında böyle teknolojiler nadir kullanılıyor bu da onlardan biri önemli bir fark
-Serinlik(Ryzen 7 4800h daha serin çalışacaktır sebebi soğutmayla alaklı değil 10.nesil Intel işlemcilerinin ısınmasıyla alakalı)
-Klavye(Laptopta SteelSeries per Key RGB klavye var. ASUS'ta böyle bir özellik var mı bilmiyorum varsa silinebilir

ASUS G512LV'nin artıları
-Ekran kartı farkı (RTX 2060 RX5600M e göre daha performanslı ve RTX ve DLSS özellikleride var)
-RAM 16 GB(evet MSI'da da 300 TL fazla verilerek 16 GB'ya çıkartılabilir ancak fazladan masraf olduğu fark yaratabiliyor
-Sıvı metal soğutma(Ryzen 7 daha serin çalışacaktır fakat diğer Intel muadili laptoplara göre serin olacaktır ASUS

Diyeceklerim bunlar 2 laptopta seni üzmez ikisi de gayet kaliteli ürünler benim tercihim MSI olurdu. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son düzenleme:
MSI Alpha 15'in artıları.
-İşlemci faktörü Ryzen 7 4800h( işiniz oyunsa çok büyük fark olmaz ama eğer işin içine render girirse fark büyür)
-FreeSync ekran(laptop ekranlarında böyle teknolojiler nadir kullanılıyor bu da onlardan biri önemli bir fark.
-Serinlik(Ryzen 7 4800h daha serin çalışacaktır sebebi soğutmayla alaklı değil 10.nesil Intel işlemcilerinin ısınmasıyla alakalı)
-Klavye(laptopta SteelSeries per Key RGB klavye var. ASUS'ta böyle bir özellik var mı bilmiyorum varsa silinebilir.

ASUS G512Lv'nin artıları.
-Ekran kartı farkı (RTX 2060 RX5600M e göre daha performanslı ve RTX ve DLSS özellikleride var)
-RAM 16 GB(evet MSI'da da 300 TL fazla verilerek 16 GB'ya çıkartılabilir ancak fazladan masraf olduğu fark yaratabiliyor.
-Sıvı likit soğutma(Ryzen 7 daha serin çalışacaktır fakat diğer Intel muadili laptoplara göre serin olacaktır ASUS.

Diyeceklerim bunlar 2 laptopta seni üzmez ikisi de gayet kaliteli ürünler benim tercihim MSI olurdu. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sıvı likit soğutma yok, yanlış bilgi yayılıyor ortaya. Sıvı soğutma olsa kalınlığı 10cm olurdu. Sıvı metal macun var içinde ancak o da yetmiyor Intel işlemciye. Hala 91 92 derece görüyor. @Cliff_Burton biraz sonra size detaylı bir karşılaştırma yapacağım. Beklemede kalın.

Sıvı likit soğutma yok, yanlış bilgi yayılıyor ortaya. Sıvı soğutma olsa kalınlığı 10cm olurdu. Sıvı metal macun var içinde ancak o da yetmiyor Intel işlemciye. Hala 91 92 derece görüyor. @Cliff_Burton biraz sonra size detaylı bir karşılaştırma yapacağım. Beklemede kalın.

Evet haklısınız likit yok düzelttim ve zaten dediğinizden farklı bir şey yazmadım Ryzen 7 daha serin çalışıyor ben ASUS'ın diğer Intel modelli laptoplar karşısında daha iyi olduğunu söyledim

Geri
Yukarı