13.000 TL laptop önerisi

Bütçe
13 bin
Arkadaşlar, neden üzgün attınız? RTX 3060'ı bu fiyata veren cihaz yok. Technopat'ın incelemesi de gayet olumluydu.

Technopat incelemesinde dikkat ettiyseniz, kalite hakkında söz edilmedi. Fiyatına oranla sunduğu donanımın iyi olduğu belirtildi ve bu Monster'ın çoğu modelinde olan bir durum. Uzun ömürlülük, kalite, sorun çıkarma konusunda zaten zayıf Abra kasaları. (bu modelde Abra kasalıdır)

Technopat incelemesinde dikkat ettiyseniz, kalite hakkında söz edilmedi. Fiyatına oranla sunduğu donanımın iyi olduğu belirtildi ve bu Monster'ın çoğu modelinde olan bir durum. Uzun ömürlülük, kalite, sorun çıkarma konusunda zaten zayıf Abra kasaları. (bu modelde Abra kasalıdır)
Ben de fiyatına göre donanımı iyi olduğu için tavsiye ettim. Isınmayan cihazın kullanım ömründe pek problem olmaz.

Ben de fiyatına göre donanımı iyi olduğu için tavsiye ettim. Isınmayan cihazın kullanım ömründe pek problem olmaz.

Problem mi olmaz? Abra kasası olan bir laptop bu. Bu bile bir problem.

Tulpar v20.2 ve v20.3
11 bin bütçesi olan her insan v20.2 modeline bir göz atmıştır, içindeki 10750H ve 2060(v20.3 modeli içinde 10750H+3060 şeklinde geçerlidir.)Neden bu kadar ucuz diye düşünmüşsünüzdür, sebepleri şunlardır:
1)bu aletler Tulpar değil, içine RTX ekran kartı takılmış abralardır.
(Abra A7 v11.3 ve Tulpar T7 v20.3)

2)Abra'daki duyabileceğiniz tüm olası sorunlar bu seriler içinde geçerlidir.

3)malzemeleri Abra oldukları için çok zayıftır.
4)uzun vadede kasa erimesi, anakart yanması, kasada kendiliğinden kırılmalar vb. durumlarla karşılaşma ihtimaliniz fazladır.
5)bütçeniz çok kısıtlı değilse, seçenekleriniz arasına dahi almayın.

Kaynak:

Telefon önerisi konularında yaşanan vakalara ne de çok benziyor şu an olanlar, orayı daha yakın takip ettiğimden biliyorum. Biri geliyor ve ilk mesajını atıyor Xiaomi diye. Ardından konu maalesef konu sahibine yardımcı olmak yerine o arkadaşa laf anlatmakla meşgul ediliyor. Xiaomicinin dediklerindeki ısrarı da konuyu sabote ve konu sahibini mağdur etmeye fazlasıyla yetiyor zaten. Aynısı James Donkey için de geçerli. Sosyalin her yerindeler.

Telefon önerisi konularında yaşanan vakalara ne de çok benziyor şu an olanlar, orayı daha yakın takip ettiğimden biliyorum. Biri geliyor ve ilk mesajını atıyor Xiaomi diye. Ardından konu maalesef konu sahibine yardımcı olmak yerine o arkadaşa laf anlatmakla meşgul ediliyor. Xiaomicinin dediklerindeki ısrarı da konuyu sabote ve konu sahibini mağdur etmeye fazlasıyla yetiyor zaten. Aynısı James Donkey için de geçerli. Sosyalin her yerindeler.
Konu sahibi piyasada yok ki. 13000 TL bütçem var dedi ama 16000 TL olan laptop linki attı. İlginç bence. Onun dışında haklısınız.

Aslında bir zamanlar fiyatı 15k idi ve ekranın QHD olması ve kasa yapısının magnezyum olması benim bütçem için 2 bin vermeye değerdi. Ama şu an gelin görün ki fiyat artmış durumda.
Bir de Lenovo önermişsiniz arkadaşlar ama RTX 2060 var. Bunun kullanım ömrü RTX 30 serisine göre çok farklı olur mu sizce?

Zaten problemin kaynağı soğutma değil. Soğutması iyi cihazın eyvallah, kasadan çıkıyor. Bu tip Abra kasaları uzun yıllara karşı dayanıksızlar, siz ne kadar iyi baksanız dahi illaki bir yerleri çatlar kırılır.

Geri
Yukarı