13.000 TL laptop önerisi

yigit596

Centipat
Makaleler
1
Herkese merhaba. Öncelikle fiyatlar artmadan bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum ve beni 6-7 sene götürmesi gerekiyor. 2012 yılında alınan emektar Samsung taş gibi çalışıyor ama dediğim gibi fiyatlar artmadan yeni bir dizüstü bilgisayar almam iyi olacak. Uzun ömürlü olması için RTX 3060'lı modellere baktım ama Monster'ın dandik kasalarının beni 6-7 sene götürmesi imkansız gibi duruyor. Bu yüzden yurt dışından modellere baktım ama aklıma bazı sorular takıldı. Yurt dışından gelen ürünün garantisi var mı? Teknoloji şans işi biraz ürün sıkıntılı gelirse süreç nasıl işliyor? Dediğim gibi Monster'ın kasa kalitesi kötü ama en azından servisi iyi. Yardımcı olursanız çok sevinirim ve dizüstü bilgisayar önerilerinize açığım. İyi günler.

Not: Monster veya türevi markalara ön yargım yok hatta ablamda T5 V20.1 modeli var ama T7 V20.3 modelinin kasasını hiç önermiyorlar. Tabi alüminyum kasayı kullandım Monster'da ve beğendim.

Son düzenleme:
Herkese merhaba. Öncelikle fiyatlar artmadan bir dizüstü bilgisayar almak istiyorum ve beni 6-7 sene götürmesi gerekiyor. 2012 yılında alınan emektar Samsung taş gibi çalışıyor ama dediğim gibi fiyatlar artmadan yeni bir dizüstü bilgisayar almam iyi olacak. Uzun ömürlü olması için RTX 3060'lı modellere baktım ama Monster'ın dandik kasalarının beni 6-7 sene götürmesi imkansız gibi duruyor. Bu yüzden yurt dışından modellere baktım ama aklıma bazı sorular takıldı. Yurt dışından gelen ürünün garantisi var mı? Teknoloji şans işi biraz ürün sıkıntılı gelirse süreç nasıl işliyor? Dediğim gibi Monster'ın kasa kalitesi kötü ama en azından servisi iyi. Yardımcı olursanız çok sevinirim ve dizüstü bilgisayar önerilerinize açığım. İyi günler.

Not: Monster veya türevi markalara ön yargım yok hatta ablamda T5 V20.1 modeli var ama T7 V20.3 modelinin kasasını hiç önermiyorlar. Tabi alüminyum kasayı kullandım Monster'da ve beğendim.
kardeş monster gibi kalitesiz hic bir bilgisi olmayan bir firmadan pc almanı tavsiye etmem
www.sikayetvar.com git orada monster yaz hergün 20 tane şikayet geliyor
ben aldım bende memnun kalmadım 3 defa aldım 3 kezde bozuk geldi neymiş efendim windows orjinal degil böyle yalan dolan boş boş işler o yüzden msi.asus gibi markalara yönelmeni tavsiye ederim asus 10 yıl kullandım bir kez bile servis vb görmedi daha bu sene bozuldu ama yinede sen bilirsin .

Yanlış mı düşünüyorum acaba hem döviz kuru olsun hem çip sıkıntısı fiyatları etkilemeyecek mi?
Çip sıkıntısı olayı tongfang firmasının monster firmasına yapmış olduğu zam sonrası Monsterın söylemiş olduğu bir bahane. Dışa bağımlılığı olmayan kendi anakartlarını ureten dell asus gibi dünya markası olan laptop üreticilerinin rtx 3060 fiyatlarının da hepsiburada 15 - 17 bandında olduğunu ufak bir araştırmayla görebilirsin.
Diğer üreticilerle aynı fiyata ürün satamayacaklarını bildikleri için 500gb olan ssdyi 240gbye çekmek, 16gb rami 8e çekmek yada v25 v26 kasa adı altında daha kötü plastik malzeme modellerle mevcut fiyat politikalarını korumaya çalışacaktır.

En basit 2 örnek vereyim. 19.7 kasada mekanik hisli per key rgb klavye kullanılırken şu anda v22.1 de tek bölge aydınlatma sunmaları, 2 hafta önce 500gblık ssd modelleri samsung markayken şu anda crucial marka kullanmalarını örnek verebilirim.

Kardeş Monster gibi kalitesiz hiçbir bilgisi olmayan bir firmadan PC almanı tavsiye etmem.
www.sikayetvar.com git orada Monster yaz her gün 20 tane şikayet geliyor.
Ben aldım bende memnun kalmadım 3 defa aldım 3 kezde bozuk geldi neymiş efendim Windows orijinal degil böyle yalan dolan boş boş işler o yüzden MSI. ASUS gibi markalara yönelmeni tavsiye ederim ASUS 10 yıl kullandım bir kez bile servis vb görmedi daha bu sene bozuldu ama yine de sen bilirsin.

Ama en fazla çözülen marka o

Yeni konular

Geri
Yukarı