13.000 TL Multimedya Laptop Önerisi

Bütçe
13000

Eleysian

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Genelde Adobe Premiere Pro programında 4K kurgu yapacağım. Oyun kısmı önemli değil.
Olmazsa olmazları yazıyorum:
Bütçe : 13.000 TL (Gerekirse bir miktar daha çıkabilirim)
Ekran: 17 inc
Fazla sorun çıkarmayan bir laptop önerebilirseniz minnettar kalırım.

Hocam elimde bu cihaz var düşünürseniz konuşalım
MSI GS75 Stealth 9SF-243us
i7 9750h
RTX2070 Max-Q 8 GB
16 GB RAM
1 TB SSD
ARGB klavye
17.3 144 Hz 1 ms IPS Level ekran.
6 şubat'ta aldim 10 ay global garantisi var.
Merhaba,
Genelde Adobe Premiere Pro programında 4K kurgu yapacağım. Oyun kısmı önemli değil.
Olmazsa olmazları yazıyorum:
Bütçe : 13.000 TL (Gerekirse bir miktar daha çıkabilirim)
Ekran: 17 inc
Fazla sorun çıkarmayan bir laptop önerebilirseniz minnettar kalırım.

Oyun önemli değil demişsiniz, şu cihazdaki işlemci gayet güçlü istediğiniz işler için. İçindeki RAM'ı satıp 2 tane 16 GB da RAM alırsanız on numara olacaktır. Tahmini 13000-13500 civarına halletmiş olursunuz.

Isınma sorunu göz ardı edilirse çok mantıklı bir seçim.

Oyun önemli değil demişsiniz, şu cihazdaki işlemci gayet güçlü istediğiniz işler için. İçindeki RAM'ı satıp 2 tane 16 GB da RAM alırsanız on numara olacaktır. Tahmini 13000-13500 civarına halletmiş olursunuz.

Ryzen 9'dan daha iyi bir işlemci yok bu skala da. O yüzden arkadaşa katılıyorum. Ekran konusunda da hiçbir laptop ekranı kurgu için doğru renkleri verecek kalitede değil. Benim tavsiyem https://www.epey.com/laptop/hp-omen-15-dh0016nt-8um73ea.html şunu alıp yanına da kalitelisinden bir monitör almak.

Ekranda iyi işlemcide ekran kartı da 14K yaparsanız.
Artıramazsanız:
@Radeon RX 5500M Hocam Alpha kullanıyor Render desteğini açıklarsa güzel olur.
17 demişsiniz o zaman bu model olabilir https://www.epey.com/laptop/msi-alpha-17-a4dek-025xtr.html.
@Eleysian

Önerileriniz için teşekkürler. Ancak 17 inç ekran harici yormayın kendinizi. 17 inç olmazsa olmazım. Ekstra ekran da kullanmayacağım. Renk kalitesi önemli değil çünkü log montaj yapıp, renk düzenlemeye gönderiyorum.

Önerileriniz için teşekkür. 17 inç ekran harici yormayın kendinizi. 17 inç olmazsa olmazım. Ekstra ekran da kullanmayacağım.
Bu model 17 inç.

Geri
Yukarı