13.000TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
13000
Pazar uygun mudur hocam?
Pazar deyince bir an şaşırdım. Gün olarak mı ? Uygun ancak direkt benchmark da yapabiliriz. TXT uzantılı raporları paylaşırız. En güvenilir sonuç bu olur ve herkes referans alabilir. 5-10 dakikalık bir şey zaten.

Pazar deyince bir an şaşırdım. Gün olarak mı ? Uygun ancak direkt benchmark da yapabiliriz. Txt uzantılı raporları paylaşırız. En güvenilir sonuç bu olur ve herkes referans alabilir. 5-10 dakikalık bir şey zaten.

Hocam benchmark konusunda cahilim, mazur görün lütfen. Hangi uygulamaları indirmem lazım? Ve evet pazar gün olarak:D.

Hocam benchmark konusunda cahilim, mazur görün lütfen. Hangi uygulamaları indirmem lazım? Ve evet pazar gün olarak:D.
Oyunun kendi içinde benchmark var. Ek bir şeye gerek yok. Sadece grafik ayarları aynı olacak o kadar. MSI Afterburner'a gerek yok. Bu benchmark en kolay ve güveniliri.

Oyun performansı ne kadar önemli sizin için? En azından RTX 2060 olan alternatiflere yönelin derim. Hem DLSS hem RTX teknolojisi artı olarak performans azımsanacak şeyler değil. Yukarıdaki üye de önermiş 13 bin bandında RTX 2070 oldukça iyi hem de max-q da değil.

RX 5600M GTX 1660 Ti dengi aklınızda bulunsun. 13 bin TL az değil. Genel olarak da çoğu oyunda 1660 Ti önde.

Oyun benim için önemli değil bana en yüksek grafiklerle akıcı oynatsın yeter RTX teknolojisi içün başka modellerde yöneldim ama vazgeçtim.Zaten RX5600M RTX2060'la eşit bir kart. O laptop benim için bir alternatif sadece,ısınıyor.
Dediginiz cihaz ısınıyor olabilir ancak testler ortada. Konu sahibi ne için kullanacak o da önemli. Kasa kalitesi, görünüş vs. önemli ise alınabilir. Oyun oynayacaksa 13 bin TL RX 5600M'ye verilmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasa kalitesi benim için önemli. Görünüş de aynı şekilde, oyunda oynayacağım, desende çizeceğim yukarıda yazdığım gibi, güçlü olup çok ısınmamasını istiyorum. E bunlarada tek uyan Alpha 17 başka varsa atabilirsiniz.

Hocam ayarları belirleyip atarsanız sevinirim:)
Hocam bence MSAA ve Advanced Graphics kapalı diğer ayarlar en yüksek ne ise o olsun, 1080p çözünürlükte. Pazar gününe kadar karar veririz.

Hocam bence MSAA ve Advanced Graphics kapalı diğer ayarlar en yüksek ne ise o olsun, 1080p çözünürlükte. Pazar gününe kadar karar veririz.

İşinize karışmak gibi olmasın ama bence bütün ayarları deneyin(very High, High, medium, low) MSAA Advanced Graphics kapalı.

@RX 5600M Hocam müsait misiniz ? Ayarları belirleyip benchmark yapalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı