13 Ağustos 2022 Maç analizleri

swirf

Centipat
Yer
Eskişehir
Bugün cumartesi ve ligler başladı, bültende çok maç var fakat ben daha bilinen liglerdeki maçları seçtim. İzlemesi,oynaması kolay olsun diye. Analizlerim tamamen bana aittir, alıntı değildir. Bunu bilerek okuyun.

Galatasaray-Giresunspor

Giresunspor için işler pek yolunda gitmiyor dersek yalan olmaz. Ligin ilk haftasıda Adana Demir'den ilk yarıda peşpeşe iki gol yediler. Disiplinleri bana kalırsa ev sahibine kıyasla zayıf fakat sahada kötü oynamıyorlar. Gol yollarında pek problemleri yok gibi. Galatasaray ilk haftayı tek golle kapadı, yetersizlerdi. Yunus Akgün güzel performans sergiliyor, bu maçta da ilk 11 çıkarsa ilk yarıdan ev sahibinden gol görebiliriz diye düşünüyorum. Deplasman bu maçı golsüz geçmez tahminimce ki Galatasaray gol bulunca skora yatamayan bir takım. İkinci yarı kalelerinde goller görmeleri sürpriz olmaz. Ev sahibi kaybetmez.

Kayserispor-İstanbulspor

Kayseri'nin ilk maçta Beşiktaş'a karşı bir kişi eksik oynayıp kalesinde 90. dakikaya kadar gol görmediğini gördük. Dayanıklı gözüküyorlar. Her ne kadar gol yollarında ciddi problemler olduğunu düşündüğüm ev sahibi, lige yeni gelen deplasmana karşı gol bulabilir. İstanbulspor ne kadar karşılık verebilir bilemiyorum. Önceki maç gibi defansa yatmayacaktır ev sahibi, o yüzden gol yemeleri de muhtemel. Bana kalırsa yüksek veya düşük skorda kalmayarak 3-4 gollü bir mücadele olacak. Karşılıklı gollerin olacağını düşündüğüm mücadelede favorim Kayserispor.

Brentford-Manchester United

Manchester'da ciddi sıkıntılar var. Ronaldo krizi de hat safhada. Kendilerinden kat kat düşük rakiplere mağlup oluyorlar. Takımda bir ayrımcılık var. Bence Leicester'a ikinci devrede iki gol atmış ev sahibi, evinde de bu United'a karşı gol bulur. United'ın da karşılık vereceğini düşündüğüm mücadelede favorim yok. Tamamen o an ki psikolojilerine bağlı. İki takımda iyi durumda değil bana kalırsa. United bir sürpriz yapabilir ama zor. Beraberlik olabilir.

Arsenal-Leicester City

Arsenal bu sezon resmen premier ligi devirmeye geliyor desem yalan olmaz. İyi top oynuyorlar, rahatlıkla gol buluyorlar. Leicester'da gol yollarında problemli bir takım değil fakat ev sahibi karşısında ne kadar dayanır tartışılır. Son 5 maçını kazanan Arsenal'in bu maçı kazanmasını bekliyorum.

Manchester City-Bournemouth

City zayıf rakibine acımaz. Aralarındaki son 10 maçın hepsini kazanan ev sahibi bu maçı da kazanır. Haaland'ın golünü beklediğim mücadelede ilk yarıdan fişi çekebilirler. Aston Villa'ya 2 atan deplasmanın şansının olduğunu düşünmüyorum. Ev maçı rahatlıkla kazanır.

Barcelona-Rayo Vallecano

Aralarında oynanan son 2 maçı tek skorla kazanan Vallecano bu maçı da kazanarak İspanyol devini arka arkaya mağlup eden tek kulüp olmak istiyor. Bu maçlarda ilk yarıda skor bulup ikinci yarı yatan bir deplasman ekibi izlendi. Ne olursa olsun bu maçı Barcelona kaybetmemek için sahaya çıkacak. Sakatlıkların boy gösterdiği deplasman ekibinden bu maç gol çıkacağını pek düşünmüyorum. Barça bu maçı kazanarak lige sağlam başlar. Yüksek çekişmeye sahne olacak bu karşılaşma düşük skorda kalabilir.

Bayer Leverkusen-Augsburg

Freiburg'a evinde 0-4 gibi bir skorla kaybeden deplasmanın bu maçı kazanamayacağını düşünüyorum. Leverkusen sürprizler yapabilen bir takım. Maç yüksek skora gidebilir. 4-5 gol arasında bir mücadele beklemekteyim. Bundesliga gol yollarında güven vermiyor, yatabiliyorlar skora. Ev sahibi kaybetmez.

Son düzenleme:
Bugün cumartesi ve ligler başladı, bültende çok maç var fakat ben daha bilinen liglerdeki maçları seçtim. İzlemesi, oynaması kolay olsun diye. Analizlerim tamamen bana aittir, alıntı değildir. Bunu bilerek okuyun.

Galatasaray-giresunspor

Giresunspor için işler pek yolunda gitmiyor dersek yalan olmaz. Ligin ilk haftasıda Adana Demir'den ilk yarıda peş peşe iki gol yediler. Disiplinleri bana kalırsa ev sahibine kıyasla zayıf fakat sahada kötü oynamıyorlar. Gol yollarında pek problemleri yok gibi. Galatasaray ilk haftayı tek golle kapadı, yetersizlerdi. Yunus AKG'ün güzel performans sergiliyor, bu maçta da ilk 11 çıkarsa ilk yarıdan ev sahibinden gol görebiliriz diye düşünüyorum. Deplasman bu maçı golsüz geçmez tahminimce ki Galatasaray gol bulunca skora yatamayan bir takım. İkinci yarı kalelerinde goller görmeleri sürpriz olmaz. Ev sahibi kaybetmez.

Kayserispor-istanbulspor

Kayseri'nin ilk maçta Beşiktaş'a karşı bir kişi eksik oynayıp kalesinde 90. dakikaya kadar gol görmediğini gördük. Dayanıklı gözüküyorlar. Her ne kadar gol yollarında ciddi problemler olduğunu düşündüğüm ev sahibi, lige yeni gelen deplasmana karşı gol bulabilir. İstanbulspor ne kadar karşılık verebilir bilemiyorum. Önceki maç gibi defansa yatmayacaktır ev sahibi, o yüzden gol yemeleri de muhtemel. Bana kalırsa yüksek veya düşük skorda kalmayarak 3-4 gollü bir mücadele olacak. Karşılıklı gollerin olacağını düşündüğüm mücadelede favorim kayserispor.

Brentford-Manchester United.

Manchester'da ciddi sıkıntılar var. Ronaldo krizi de hat safhada. Kendilerinden kat kat düşük rakiplere mağlup oluyorlar. Takımda bir ayrımcılık var. Bence Leicester'a ikinci devrede iki gol atmış ev sahibi, evinde de bu United'a karşı gol bulur. United'ın da karşılık vereceğini düşündüğüm mücadelede favorim yok. Tamamen o an ki psikolojilerine bağlı. İki takımda iyi durumda değil bana kalırsa. United bir sürpriz yapabilir ama zor. Beraberlik olabilir.

Arsenal-leicester City.

Arsenal bu sezon resmen Premier ligi devirmeye geliyor desem yalan olmaz. İyi top oynuyorlar, rahatlıkla gol buluyorlar. Leicester'da gol yollarında problemli bir takım değil fakat ev sahibi karşısında ne kadar dayanır tartışılır. Son 5 maçını kazanan Arsenal'in bu maçı kazanmasını bekliyorum.

Manchester City-bournemouth

City zayıf rakibine acımaz. Aralarındaki son 10 maçın hepsini kazanan ev sahibi bu maçı da kazanır. Haaland'ın golünü beklediğim mücadelede ilk yarıdan fişi çekebilirler. Aston Villa'ya 2 atan deplasmanın şansının olduğunu düşünmüyorum. Ev maçı rahatlıkla kazanır.

Barcelona-rayo vallecano.

Aralarında oynanan son 2 maçı tek skorla kazanan vallecano bu maçı da kazanarak ispanyol devini arka arkaya mağlup eden tek kulüp olmak istiyor. Bu maçlarda ilk yarıda skor bulup ikinci yarı yatan bir deplasman ekibi izlendi. Ne olursa olsun bu maçı Barcelona kaybetmemek için sahaya çıkacak. Sakatlıkların boy gösterdiği deplasman ekibinden bu maç gol çıkacağını pek düşünmüyorum. Barça bu maçı kazanarak lige sağlam başlar. Yüksek çekişmeye sahne olacak bu karşılaşma düşük skorda kalabilir.

Bayer leverkusen-augsburg

Freiburg'a evinde 0-4 gibi bir skorla kaybeden deplasmanın bu maçı kazanamayacağını düşünüyorum. Leverkusen sürprizler yapabilen bir takım. Maç yüksek skora gidebilir. 4-5 gol arasında bir mücadele beklemekteyim. Bundesliga gol yollarında güven vermiyor, yatabiliyorlar skora. Ev sahibi kaybetmez.

Almanya ve Premier lig dışında hiç izlemiyorum ama GS'yi sağlam gömmüşsün Giresun şu an fazla zayıf forvette seferovic formda. Sivas'ta defans açısından çok sıkıntı bir takım ne yapar ne eder puan alır diye düşünüyorum. İddia seklinde yazdım diye yorumum silinmiş üzüldüm bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı