13 bin TL Laptop önerisi

cagataygedik

Hectopat
13-14 bin ₺ bütçem var. Makine mühendisliği okuyorum AutoCAD gibi programlar kullanacağım ayrıca oyun da oynayacağım.

Bu iyi midir? RAM'i 16 yapıp almayı düşünüyorum da?

Şimdi hocam bunun denginde Monster Abra A5 v16.7.3 kullanıyorum. Isınma durumu her laptopta olan bir şey. Günlük kullanımda ve oyunda sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum. Tabii bazı hocalarım veya forumdaki arkadaşlarımız Clevo kasa alınmaz da diyecektir ama fiyat aralığına alınabilecek güzel laptop seçmişsiniz. Hiç yokdan Casper almayında neye bakıyorsanız bakın derim.

Abra fiyatını zerre hak etmeyen, dandik bir model.
Bu fiyata daha iyi soğutmaya sahip model yok, alırsanız uzun süre üzmeyecektir artan bütçeye 8 GB RAM alırsınız tadından yenmez.

Abra fiyatını zerre hak etmeyen, dandik bir model.
Bu fiyata daha iyi soğutmaya sahip model yok, alırsanız uzun süre üzmeyecektir.
neden önerilmiyor, sıkıntısı nedir monster'ın?

Anakart yanmasından tutun kalitesiz soğutma sistemine, soğutmadan dandik yazılımına kadar gereksiz bir marka Monster.

YouTube'da farklı forumlarda onlarca konu var bu marka hakkında, illaki Monster alacağım derseniz araştırıp alın.
18-19k son olacak şekilde yazılım için hangi laptopları tavsiye edersiniz? 3060'ın tam performansını alabileceğim laptop önerir misiniz?

18-19k son olacak şekilde yazılım için hangi laptopları tavsiye edersiniz? 3060'ın tam performansını alabileceğim laptop önerir misiniz?

16 GB daha RAM alıp çift kanal yaparsınız güzel olur.

Geri
Yukarı