13" MacBook Pro M1 yazılımcı için öneri

imunirbesye

Hectopat
Yazılım alanında kendimi geliştireceğim. Özellikle mobil oyun alanında. Bunun için de bir bilgisayara ihtiyacım var. MacBook Pro 13" M1 almayı planlıyorum. Unity ile çalışacağım. Ekstra olarak da Adobe programları kullanmayı planlıyorum fakat macOS işletim sistemi ile ilgili bir bilgim yok. Sizce alırsam pişman olur muyum? Hız bakımından sorun yaşayacağımı sanmıyorum fakat program kullanma bakımından olur mu acaba? Çok mu sınırlı sizce? Bir de grafik işleme bakımından Unity zorlanır mı? Mac alırsam oyun için de konsol almayı planlıyorum fakat Mac almazsam Monster ya da MSI almayı planlıyorum. Cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Hocam 1 ay bekleyin m1X ya da M.2 alın.
Evet arkadaşın dediği gibi 18 ekimde yeni MBP'ler geliyor. Giriş modelinin 16 GB RAM ve 512GB SSD'ye sahip olanacağı söyleniyor. Acele etmeyin.

8 çekirdekli M1 tercih ederseniz fazla zorlanmaz diye düşünüyorum.

Hocam 1 ay bekleyin m1X ya da M.2 alın.

Evet arkadaşın dediği gibi 18 Ekim'de yeni MBP'ler geliyor. Giriş modelinin 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye sahip olanacağı söyleniyor. Acele etmeyin.

TR fiyatı ne olur sizce bir de performans farkı çok olacağını zannetmiyorum ben.

Evet arkadaşın dediği gibi 18 Ekim'de yeni Mbp'ler geliyor. Giriş modelinin 16 GB RAM ve 512 GB SSD'ye sahip olanacağı söyleniyor. Acele etmeyin.

Hocam seneye 14K civarı bütçem olacak 16 GB RAM'li küçük olan yeni Mac Pro modeli alabilir miyim sizce.

Hocam seneye 14K civarı bütçem olacak 16 GB RAM'li küçük olan yeni Mac Pro modeli alabilir miyim sizce.
Bu gidişle imkânsız paramız her geçen gün eriyor. Dün 9 olan dolar bugün 9.17'de geziyor maalesef. Air fiyatları o kadar olmazsa iyidir.
TR fiyatı ne olur sizce bir de performans farkı çok olacağını zannetmiyorum ben.
15-16'yı görecek maalesef. Apple'ın döviz politikasına bağlı olur. iPhone'lar 1.000 TL farkla çıktı. Performans %30-%50 artar daha iyi optimize edilmiştir.

Geri
Yukarı