13 Mbit İnternet 4.4 Mbit Hıza Düştü

Grontan

Hectopat
Daha fazla  
50 GB AKN. 13 Mbit, AKN dolunca 4 Mbit civarı bir internetim var. Sabah normaldi olması gerektiği gibi 500 kb/sn'de idi. Bu akşam indirme yapayım derken 50 kb/sn hızın üstüne zor çıktı. TTNet hız testi yapayım dedim ilkinde 4.4 Mbit dedi sonra tekrar yapınca pingi bulamayıp Error dedi. 2-3 kere daha yaptım devam etti aynı hata. Ne yapabilirim ben şimdi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirme yaptığın sunucu indirme hızını sınırlayabiliyor. Zaten o AKK 2 günde bitiyor 16Mbps diye alıp kullandığımız interneti 1 ay 4 mbps olarak kullanıyoruz. Ülkemizde ters giden şeyler var.

Gececiler bu yönden pek sıkıntı çekmiyor.Gece saat 02.00 dan 08.00 a kadar AKN yok.Dene bakalım hız normal mi.Eğer olmassa Teknik Servis çağır.

Sabah AKN'yi geçmemişsin demek ki, akşama doğru belli ki AKN'yi geçmişsin.

Bu arada AKN'yi geçmediğin halde hız testinden 13 alıpta indirme yaparken 500Kb/s ile indirmen normal değil, paketin 16Mbps bir paket ise maksimum 2Mb/s'ye kadar indirme hızına ulaşman gerekirken 500Kb/s hıza ulaşıyorsun. İnternet sitelerinin sınırlamalarını hesaba katmadan yazdım bu arada, belki indirme yaptığın site 500Kb/s'ye sınırlamıştır hızı veya torrentten indirme yapıyorsan paylaşıcılar az sayıdadır o yüzden 500Kb/s'dir ama ikisi de değilse 500Kb/s'de 13Mbps internette normal bir rakam değil.

Sabah AKN'yi geçmemişsin demek ki, akşama doğru belli ki AKN'yi geçmişsin.

Bu arada AKN'yi geçmediğin halde hız testinden 13 alıpta indirme yaparken 500Kb/s ile indirmen normal değil, paketin 16Mbps bir paket ise maksimum 2Mb/s'ye kadar indirme hızına ulaşman gerekirken 500Kb/s hıza ulaşıyorsun. İnternet sitelerinin sınırlamalarını hesaba katmadan yazdım bu arada, belki indirme yaptığın site 500Kb/s'ye sınırlamıştır hızı veya torrentten indirme yapıyorsan paylaşıcılar az sayıdadır o yüzden 500Kb/s'dir ama ikisi de değilse 500Kb/s'de 13Mbps internette normal bir rakam değil.
Bendede öyle oluyor ama geceleri akk olmadığı zaman indirirken 2/mbs görüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı