13 Mbps internet ile yayın açılabilir mi?

onurkurklu0

Hectopat
Daha fazla  
TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Sitesinden tahmini hız testi yaptım ve 13 Mbps dedi. Bu upload mıdır yoksa dowland mı anlamadım. Aşağıda resmi görüyorsunuz, sizce bu internetle Twitch'de kaç bitrate yayın yapabilirim? (CS:GO, PUBG, Fortnite oynarım)

Screenshot_20180821-103913.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
şuanki internetim %4 indirme ve %1upload var tahmini olarak türknette 4 civarı olabilir. Varsayım olarak bakarsak yayın açabilirmiyim ve kaç bitrate gerekir

Aktif altyapıdaymışım diyor sabit kaç alırım? Ben 4 olur diye tahmin ettim ama
Turknet Upload sınırlamasını 100'e çektiği için zaten bir kaç önceki cevabımda da söyledim Upload hızın tahminen 10-30 Mbps arası bir şey olur tabi bunu Turknet'in müşteri temsilcisiyle görüşmen daha iyi olacaktır.

Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın bu siteden bilgilerinizi girip altyapınızın maksimum kaç Mbps'ı kaldıracağını görebilirsiniz.
13 Mbps olarak belirtilen hız indirme yani download hızıdır. Yayın ve bitrate ile ilgili yorum yapabilmemiz için upload hızını bilmemiz gerekiyor.

13 Mbps olarak belirtilen hız indirme yani download hızıdır. Yayın ve bitrate ile ilgili yorum yapabilmemiz için upload hızını bilmemiz gerekiyor.
Aynı interneti kullanıyorum arkadaş söylememiş ben bilgilendireyim Turknet de eğer Altyapıda bulunuyorsanız upload sınırlaması yoktur tahminen 10 - 30 Mbps arası bir Upload değeri olur arkadaşın.

Dostum bilmemiz gereken değer Upload ki ADSL olduğun için 1-1,5 dan fazla olacağını düşünmüyorum. Aktif altyapısında olsan bile. Eğer geçeceksen Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan! bu linkten kayıt ol. Sen de ben de 1 ay bedava internet kazanalım. Eğer telefonla kayıt olacaksan FQL79DV25BOO bu kodu söyleyebilirsin.
Aynı interneti kullanıyorum arkadaş söylememiş ben bilgilendireyim Turknet de eğer Altyapıda bulunuyorsanız upload sınırlaması yoktur tahminen 10 - 30 Mbps arası bir Upload değeri olur arkadaşın.
Kesin değil. Ben de aktif altyapıdayım 1,1 Mbps uploadım var.

Dostum bilmemiz gereken değer Upload ki ADSL olduğun için 1-1,5 dan fazla olacağını düşünmüyorum. Aktif altyapısında olsan bile. Eğer geçeceksen Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan! bu linkten kayıt ol. Sen de ben de 1 ay bedava internet kazanalım. Eğer telefonla kayıt olacaksan FQL79DV25BOO bu kodu söyleyebilirsin.

Kesin değil. Ben de aktif altyapıdayım 1,1 Mbps uploadım var.
Bunu Turknet ile görüşebilirsiniz benim arkadaşım da Turknet kullanıyor fakat altyapıda değil o bile 3 Mbps upload alıyor.

Fakat dediğim gibi olması gerek Upload sınırlaması Turknet de 100 Mbps

Bunu Turknet ile görüşebilirsiniz benim arkadaşım da Turknet kullanıyor fakat altyapıda değil o bile 3 Mbps upload alıyor.

Fakat dediğim gibi olması gerek Upload sınırlaması Turknet de 100 Mbps
ADSL sınırı var. Altyapı gereği bu kadar oluyor.

şuanki internetim %4 indirme ve %1upload var tahmini olarak türknette 4 civarı olabilir. Varsayım olarak bakarsak yayın açabilirmiyim ve kaç bitrate gerekir

Konuyu patlatmak istemem ama ben de Eylül ayında Türknet veya Speednet'e geçeceğim. Altyapımda sadece TTNET var. TTNET istediğinde 13MBPS Download, 3MBPS Upload istediğinde 60Kbit veriyor. Netspeed ve Türknet'de 13MBPS verebileceklerini söylüyorlar, buna göre de Upload'ım da 3MBPS olur değil mi? Ve bu Upload ile yayın açabilir miyim?

Turknet Upload sınırlamasını 100'e çektiği için zaten bir kaç önceki cevabımda da söyledim Upload hızın tahminen 10-30 Mbps arası bir şey olur tabi bunu Turknet'in müşteri temsilcisiyle görüşmen daha iyi olacaktır.

Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın bu siteden bilgilerinizi girip altyapınızın maksimum kaç Mbps'ı kaldıracağını görebilirsiniz.

Çözüm

Konudan ayrı olarak bir şey soracağım. Ben bilgilerime baktım da, VDSL 2 ve Maksimum 70 Mbps'e kadar diyor. Aralıkta sözleşmem bitecek türk telekom a devam mı edeyim sizce öneriniz var mıdır

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı