13. Nesil Raptor Lake İşlemcilerin Güç Tüketim Sınırları Detaylanıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel Rocket Lake-S çıkış tarihi

13. nesil Raptor Lake-S masaüstü işlemciler, muhtemelen önümüzdeki yılın son aylarına doğru piyasaya sürülecek. Intel’in 13. Nesil Raptor Lake-S Masaüstü CPU’larının güç gereksinimleri, Igor’s Lab‘den tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Geçtiğimiz haftalarda 12. nesil Alder Lake-S masaüstü işlemcilerdeki olası güç tüketim artışlarından bahsetmiştik. Görünüşe göre Raptor Lake, küçük de olsa bazı değişiklikler sunacak. Intel Raptor Lake-S […]

Devamı: 13. Nesil Raptor Lake İşlemcilerin Güç Tüketim Sınırları Detaylanıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Adamlar 24 çekirdekli işlemci çıkarıyorlar su tüketmeyecek tabii ki güç tüketecek 80 dereceyi geçmediği sürece bir sıkıntı görmüyorum zaten 12600k gibi işlemcilerin rakiplerini darmadağın ettiğini gördük.
24 çekirdek ama bunun 16'sı verimlilik çekirdekleri olucak. Ayrıca 7 nm üretim tekniği (Intel 4) kullanılacak. Bu 7 nm TSMC'nin 7 nm'si gibi değil daha iyi. Intel'de o yüzden "4" demiş. Tabii AMD'nin Zen 5 mimarisinde kullanacağı TSMC'nin 3 nm nodu ile yarışacak ve ondan geride kalıyor.
12.nesil çıkmadan nasıl 13.nesil çıktı. Bundan sonra her ay yeni nesilmi geliyor.
13. nesil 2023'den erken çıkmayacak. Şuan sadece geliştirme ve testler yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı