13 yaşına göre 157 cm boy normal mi?

• Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 16B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailenin boyu gayet uzun. Bu boyda kalma ihtimalin düşük. 170'i geçersin büyük ihtimal. Sporun etkisini net bir şekilde görmen uzun zaman alır bu arada. 1-2 ay yaptım olmadı değil. Hayatının bir parçası olsun spor.

Bölüme değil, tanıdığa gittim; eğer lazım ise yönlendirsin diye. 10. sınıftaydım. Bana, burda söylediklerimi söyledi. Ben de vazgeçtim. Evet growth hormonu olması lazım büyük ihtimal yanında başka hormonlarla beraber veriliyordur.
Hocam sağolun. İnşallah geçerim 170'i :) Zaten yaz tatilindeyken spora başlamıştım ama bıraktım. Bu sefer kararlıyım bırakmayacağım :dur:

Bence süte aban. Ben 5. sınıfta günde yarım litreden fazla süt içiyordum, şimdi 8. sınıftayım ve boyum 1.81. O kadar fazla sütün tek bir yan etkisini gördüm o da tuvaletle aşırı derecede haşır neşir oluyorsun.

19 Yaşındayım ve boyum 1.66 cm kg 70 kg ailem genellıkle boyları 1.80.190 ve ben 1.66 kötü yönü kg aldınmı cok belli oluyor kötü yönü yok

Biz liselileri dışlarken şu başımıza gelene bak.

Sabah kalkınca bir yere asıl . 10-15 saniye asılı kal . Bunu ben de uyguluyorum . Doktor önermişti . Sabah vücud gevşemiş oluyor . Dene nedemek istediğimi anlarsın .

Sütü fazla abartma, kalsiyum fazla alınırsa böbrek taşı oluşturabilir.

Ben 12'me dün girdim ve boyum 161 ayakkabım da 40-41 kilom da 50. Bana uzun olduğumu söylüyorlar. Spor yapmıyorum ama her akşam süt içiyorum. Her öğlen okuldan sonra arkadaşlarla 105 (Futbol) oynuyoruz.

Dostum ben 14 yaşındayım 1.82 yim şöyle bir şey var mesela ben erkenden uzadım babamda kısa annemde kısa.Şimdi uzamaya bilirsin yaşımız daha küçük bazı insanlar hemen uzuyor bazıları zaman geçtikçe uzuyor.Çok ta kısa değilsin daha küçük çocuklar da var sınıfımda.Ben yaz tatilinde 2 ay basketbola gittim inan 1.73 tüm yaz tatiline girerken okul başladığında 1.80 e yaklaşmıştım.Basketbol gerçekten işe yarıyor bir tavsiyem daha var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arada sırada kafana esince yapabildiğin yere kadar bu çalışmayı yap gerçekten çok faydası oldu.Tek bir kusurum var 14 yaşında ayak numaram 46 inşallah fazla büyümez yoksa ayakkabı bulamayacağım :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı