13 yaşında 1.65 boy nasıl?

Myamix

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle benım yaşım 13. 8. sınıf ögrencisi olacagım bu sene, boyum 1.65. bunun nedeni günde 10 saat bilgisayar oynayıp biraz kambur olmam mı? Sınıf arkadaşlarıma göre kısayım yani yaşıma göre normal mi? Bayağı makale okudum ancak istediğimi bulamayınca hesap açıp sorma gereği duydum genetik olarak babam 190-188 arası annemde 155-160 sizde boyum kaç olur veya geç uyumamın bir etkisi var mıdır geç yatıyorum bunu da gecenin 01:54 n de yazıyorum biraz karışık olduysa veya devrik özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim de seninle aynı yaşta, boyu 166 cm civarıydı en son. Normaldir sanırım. Boyun yaklaşık olarak babanın boyu kadar olur muhtemelen. Genetik bu, ne olacağı öngörülemez.

Arkadaşlar merhaba öncelikle benım yaşım 13. 8. sınıf ögrencisi olacagım bu sene, boyum 1.65. bunun nedeni günde 10 saat bilgisayar oynayıp biraz kambur olmam mı? Sınıf arkadaşlarıma göre kısayım yani yaşıma göre normal mi? Bayağı makale okudum ancak istediğimi bulamayınca hesap açıp sorma gereği duydum genetik olarak babam 190-188 arası annemde 155-160 sizde boyum kaç olur veya geç uyumamın bir etkisi var mıdır geç yatıyorum bunu da gecenin 01:54 n de yazıyorum biraz karışık olduysa veya devrik özür dilerim.
Senin yaşında 176 ydi boyum şuan 188 18 yaşındayim daha da uzamam muhtemelen.

Daha erken yaşlardaki boyunuzun pek bir önemi yok aslında, genelde lise dönemlerinde belirleyici boylara ulaşıyorsunuz. Atıyorum bazısı çok kısa olacak gibi gözükür ama lisede 1.85 falan olur, bazısına da 1.90 olur denilir ama 1.79'da kalır.
Şu anlık yaşınıza göre, boyunuz gayet iyi bence. Ben de sizin gibi 8. sınıfa geçeceğim bu sene boyum 1.74. Fazla uzun olmak pek iyi değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı