13 yaşında nasıl para kazanılır?

Kardeşim bu yaşta bunları heves etmen güzel bir şey. Ancak e ticaret yapman için vergi numarası lazım. Onu da aile bireylerinin izni ile halledebilirsin.

1/ mesela kafanda fikir kur insanlar ne sever nelerden hoşlanır X bir ürün bul veya yap sat

2/yazılım ile ilgili bilgin varsa yazılım işlerinden de para kazanabilirsin.

3/ shop resim vs işlerinden de para kazanabilirsin.

4/ hesap açıp fark etmez güzel kurgu videolar yaparak animasyon vs para kazanabilirsin nasıl dersen hesabi yukseltip reklam alarak

5/ para kazandıran uygulamalar siteler vs var onlari önerebilirim. Özelden paylaşım yapmak yasak diye.
yazılım hakkında az çok bilgim var ve öğrenmeye devam ediyorum fakat yeterince öğreninceye kadar bir gelirimin olmasını istiyorum.
fikir ise genelde okulda vs. aklıma çok fikir geliyor o yönde sıkıntı yok.
shop işlerini denedim fakat benlik olmadığını gördüm.
video çekmek gibi şeyler içinde çok uzun bir süre emek vermem gerek.
para kazandıran uygulamalarda aşırı düşük bir para sağlıyor ve çok uğraştırıyor o para için o kadar uğraşmaya değmez.
Herhangi bir konuda yeteneğin var mı? Mesela yazılım, resim çizme vb. Bana sorarsan kendini sana özel bir alanda yetiştir sonra para kazanmaya başla.
yukarıda dediğim gibi yazılım öğreniyorum ama yazılımı öğrenmek çok uzun sürecek yazılımı öğrenene kadar bir gelirimin olmasını istiyorum.

Gelecekte ne olmak istiyorsan şimdiden başlayabilirsin kardeşim, mesela kuaför olmak istiyorsan şimdiden kuaförün yanında işe başlayabilirsin parasını geç işe ögrenmene bak işi ögrendikten sonra çok paralar kazanırsın

Ailemden birisinin üstünden yaparım ama işte ne yapabileceğim nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.
Ürün satışı yapmaktan ziyade dijital işlere yönelebilirsin. Canva gibi uygulamalarla bile profesyonel görünen sosyal medya tasarımları yapılabiliyor artık. Mümkünse Photoshop ve Canva gibi uygulamalarda kendini geliştir, daha sonra bir aile bireyinin adına bionluk hesabı aç ve yaptığın örneklerle ilan oluştur. Mümkün olduğu kadar fazla örnek koy. Çevrendeki esnafa ya da ihtiyacı olabilecek diğer insanlara bu işi yapmaya başladığını söyle ve örneklerini göster. Referansa ihtiyacın olduğunu belirt. Eğer satış yapacak birilerini bulursan bu kişilerin ödemesini bionluk üzerinden al ve sana yorum yapsınlar. Yorum aldıkça satışın artacak, satışın arttıkça yorum alacaksın. Bilgisayar üzerinden yapılan freelance işlerin geneli bu şekilde yürüyor. Tasarım değil de yazılım olabilir mesela. Hayal gücüne, yeteneğine ve ayırdığın zamana bağlı :)

Abi, abla, anne, baba adına bionluk.com gibi sitelerde hesap açıp freelancer olarak çalışabilirsiniz.
malesef freelancer olacak kadar bir bilgim, yeteneğim yok.
Gelecekte ne olmak istiyorsan şimdiden başlayabilirsin kardeşim, mesela kuaför olmak istiyorsan şimdiden kuaförün yanında işe başlayabilirsin parasını geç işe ögrenmene bak işi ögrendikten sonra çok paralar kazanırsın
E ticaret ile para kazanmak istiyorum yanında da yazılımcılık yaparım ama dediğim gibi yazılım öğrenmek çok fazla vakit isitiyor, yazılımı öğrenene kadar gelirim olsun istiyorum.

yazılım hakkında az çok bilgim var ve öğrenmeye devam ediyorum fakat yeterince öğreninceye kadar bir gelirimin olmasını istiyorum.
fikir ise genelde okulda vs. aklıma çok fikir geliyor o yönde sıkıntı yok.
shop işlerini denedim fakat benlik olmadığını gördüm.
video çekmek gibi şeyler içinde çok uzun bir süre emek vermem gerek.
para kazandıran uygulamalarda aşırı düşük bir para sağlıyor ve çok uğraştırıyor o para için o kadar uğraşmaya değmez.

yukarıda dediğim gibi yazılım öğreniyorum ama yazılımı öğrenmek çok uzun sürecek yazılımı öğrenene kadar bir gelirimin olmasını istiyorum.
Yazılım sayfalarına gidip bir bilginiz varsa para karşılığı yardımcı olabilirsiniz .

Mesela yabancı siteler var az miktarda yatırım yapıp eğer kitle varsa onları da üye yapıp 2& katlayabiliyorsun.

Ürün satışı yapmaktan ziyade dijital işlere yönelebilirsin. Canva gibi uygulamalarla bile profesyonel görünen sosyal medya tasarımları yapılabiliyor artık. Mümkünse Photoshop ve Canva gibi uygulamalarda kendini geliştir, daha sonra bir aile bireyinin adına bionluk hesabı aç ve yaptığın örneklerle ilan oluştur. Mümkün olduğu kadar fazla örnek koy. Çevrendeki esnafa ya da ihtiyacı olabilecek diğer insanlara bu işi yapmaya başladığını söyle ve örneklerini göster. Referansa ihtiyacın olduğunu belirt. Eğer satış yapacak birilerini bulursan bu kişilerin ödemesini bionluk üzerinden al ve sana yorum yapsınlar. Yorum aldıkça satışın artacak, satışın arttıkça yorum alacaksın. Bilgisayar üzerinden yapılan freelance işlerin geneli bu şekilde yürüyor. Tasarım değil de yazılım olabilir mesela. Hayal gücüne, yeteneğine ve ayırdığın zamana bağlı :)
Malesef tasarım yapmak gibi bir yeteneğim yok daha önce denedim.
Yazılım sayfalarına gidip bir bilginiz varsa para karşılığı yardımcı olabilirsiniz .

Mesela yabancı siteler var az miktarda yatırım yapıp eğer kitle varsa onları da üye yapıp 2& katlayabiliyorsun.
Çoğu bilgi internet üzerinde bedavaya sunuluyor insanların biraz araştırmak yerine satın alması mantıksız.

Maalesef freelancer olacak kadar bir bilgim, yeteneğim yok.

E ticaret ile para kazanmak istiyorum yanında da yazılımcılık yaparım ama dediğim gibi yazılım öğrenmek çok fazla vakit isitiyor, yazılımı öğrenene kadar gelirim olsun istiyorum.

Sen yazılım üstüne ugraşmak istiyorsun onun için yazılım kitablarından yararlanıp ileride de bilişim teknolojileri ve tasarımı seçip dal olarak yazılımı seçersen gelecegin açık olacaktır
Hocam arkadaşın olgunluk seviyesini bilemem ama 18 yaşındaki biri gibi kendini gösterip 13 yaşında olması biraz saçma değil mi biraz büyümesi lazım arkadaşın.
usta büyümesiyle alakası yok şimdiden başlarsa ilerde başarılı olur

Sen yazılım üstüne ugraşmak istiyorsun onun için yazılım kitablarından yararlanıp ileride de bilişim teknolojileri ve tasarımı seçip dal olarak yazılımı seçersen gelecegin açık olacaktır
Yukarıda anlattım zaten yazılım öğreniyorum, öğrenene kadar bir gelirimin olmasını istiyorum.

Usta büyümesiyle alakası yok şimdiden başlarsa ileride başarılı olur.

Başlaması tabii ki iyi olur ama yeteneğim yok dedi freelancer siteleri gibi yerlere biraz daha kendini geliştirip girmesi iyi olur.
Yukarıda anlattım zaten yazılım öğreniyorum, öğrenene kadar bir gelirimin olmasını istiyorum.

O durum zor bir şeyde uzmanlaşmadan müşteri bulabilmeniz zor.

Geri
Yukarı