13 yaşında nasıl para kazanılır?

cinar112

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 13 yaşındayım. Şu an yaptığım şey oyun hesabı vs. satmak ama neredeyse kimse almıyor, bende bunun haricinde e ticaret falan yapmak istiyorum. Bu yaşta internet üzerinden nasıl para kazanabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Azmin çok güzel kardeşim ama yasal bir şekilde ticaret yapman için vergi mükellefi olman gerekiyor, o da 18 yaşından önce mümkün değil. Devlet memuru olmayan, mümkünse emekli bir ebeveynin varsa onun üzerinden yürüyebilir belki. Muhasebeci bir tanıdığın varsa detayını görüşebilirsin. Çok zorunlu değilsen doğrudan para kazanmayı bir kenara bırakıp ileride sana para kazandıracak beceriler edinmeye yönelebilirsin.
Yasadışı yollardan illa ki mümkün olur, ama mesleğim gereği o yollara yönlendiremem :)
Bol şans dilerim.

Arkadaşlar ben 13 yaşındayım. Şu an yaptığım şey oyun hesabı vs. satmak ama neredeyse kimse almıyor, bende bunun haricinde e ticaret falan yapmak istiyorum. Bu yaşta internet üzerinden nasıl para kazanabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.
Sana önerim ilk başta küçük hedeflerle başla mesela oyun hesabı satıyormuşsun neredeyse kimse almıyorsa gittikçe fiyatı düşür alana kadar. Baktın satmaya başlıyorsun o zaman fiyatı geri artırırsın zaten.

13 yaş biraz erken, bu yaşlarda oyununu oynayıp, derslerine çalışıyor olman gerekir. E-ticaret yapabilmen için öncelikle satılacak ürün(lere) ihtiyacın var, kısaca sermaye gerekir. Bu zamanda bunu söylemek zor ama bence sen bu tür işleri 3-4 sene daha ertele. Biraz araştır ne nasıl yapılır diye sonra altyapın sağlam halde başlarsın.

Azmin çok güzel kardeşim ama yasal bir şekilde ticaret yapman için vergi mükellefi olman gerekiyor, o da 18 yaşından önce mümkün değil. Devlet memuru olmayan, mümkünse emekli bir ebeveynin varsa onun üzerinden yürüyebilir belki. Muhasebeci bir tanıdığın varsa detayını görüşebilirsin. Çok zorunlu değilsen doğrudan para kazanmayı bir kenara bırakıp ileride sana para kazandıracak beceriler edinmeye yönelebilirsin.
Yasadışı yollardan illa ki mümkün olur, ama mesleğim gereği o yollara yönlendiremem :)
Bol şans dilerim.
Ailemden birisinin üstünden yaparım ama işte ne yapabileceğim nasıl yapabileceğimi bilmiyorum.

Kardeşim bu yaşta bunları heves etmen güzel bir şey. Ancak e ticaret yapman için vergi numarası lazım. Onu da aile bireylerinin izni ile halledebilirsin.

1/ mesela kafanda fikir kur insanlar ne sever nelerden hoşlanır X bir ürün bul veya yap sat

2/yazılım ile ilgili bilgin varsa yazılım işlerinden de para kazanabilirsin.

3/ shop resim vs işlerinden de para kazanabilirsin.

4/ hesap açıp fark etmez güzel kurgu videolar yaparak animasyon vs para kazanabilirsin nasıl dersen hesabi yukseltip reklam alarak

5/ para kazandıran uygulamalar siteler vs var onlari önerebilirim. Özelden paylaşım yapmak yasak diye.

Sana önerim ilk başta küçük hedeflerle başla mesela oyun hesabı satıyormuşsun neredeyse kimse almıyorsa gittikçe fiyatı düşür alana kadar. Baktın satmaya başlıyorsun o zaman fiyatı geri artırırsın zaten.
Olabildiğince ucuza satıyorum eğer daha ucuza satarsam kar'ım olmayacak.

Herhangi bir konuda yeteneğin var mı? Mesela yazılım, resim çizme vb. Bana sorarsan kendini sana özel bir alanda yetiştir sonra para kazanmaya başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı