13 Yaşında Protein Tozu Kullanılır Mı?

Maestro58

Decapat
13 yaşındayım ve 3-4 aydır Fitness'a gidiyorum fakat vücudumda yeterli protein olmadığı için kullandım. İdmanın yarısı boşa gidiyor, sizce kullanmalı mıyım? Ve hangi markayı kullanmalıyım?

Çözüm
13 yaşında bu tip ek gıdalara başlarsan 35 yaşında böbrek yetmezliği yüzünden hayati tehlike yaşarsın.
Protein tozunun üstünde de yazar zaten 18 yaşından küçüklerin kullanması sakıncalıdır diye. Sağlığın için kullanma ileride pişman olabilirsin. Düzenli ve dengeli beslenmeni yaptığın sürece protein ihtiyacını karşılayabilirsin.

Protein tozları çok zararlıymis biraz araştırırsanız gorursunuz.
Nerde gördünüz ben göremedin hiç
Protein tozunun üstünde de yazar zaten 18 yaşından küçüklerin kullanması sakıncalıdır diye. Sağlığın için kullanma ileride pişman olabilirsin. Düzenli ve dengeli beslenmeni yaptığın sürece protein ihtiyacını karşılayabilirsin.
Ben okuldan çıkınca direk spora gidiyorum et yeme şansım olmuyor

Okuldan çıkınca direkt gitmen neyi değiştiriyor ki? Sporun bittikten sonra 30-60 dk içerisinde yiyebilirsin.
Neden kullanılmasın? Eve gitmiyorum okuldan çıkınca direk spora gittiğim için et yeme şansım olmuyor
Zararını şimdi görmezsin zaten gelecekte çekersin derdini. Sen bence biraz derin araştır bu konuyu.

Canım kardeşim şöyle bir durum var, sen beslenmeni düzgün yapmadıktan sonra istediğin kadar protein tozu iç gelişme gösteremezsin. Adı üstünde bu tozlar ''Supplement'' yani takviye besindir. Adam akıllı beslenmeni yapıcaksın ondan sonra bunları kullanacaksın. Aksi takdirde BOŞ.

Geri
Yukarı