130 TL topraklı üçlü priz önerisi

ygtslck01

Decapat
Katılım
2 Eylül 2019
Mesajlar
413
Bir de arkadaşlar topraklı priz aldığımda taktığım priz topraklı olmasa fakat alacağım priz topraklı olsa yine topraklı kullanmış oluyorum değil mi? PC ve monitör için kullanacağım bu prizi.
 

tahta

Picopat
Katılım
29 Aralık 2021
Mesajlar
161
Bu konuda daha bilgili arkadaşlar yanlışım varsa düzeltir ama bir odamda topraklama yok ve laptop kasası üzerinden akımı rahatça hissedebiliyordum. Aynı düşünceyle elde hazır olan kaliteli topraklı prizle sorunu çözerim demiştim ama yine aynısı oldu. Artık o odayı kullanmıyorum :D Bu arada o şekilde kullanmak zarar verir mi, ne şekilde zarar verir, bilen arkadaşlar şu konuda yardımcı olursa faydaları olur.
 

Ermiş

Femtopat
Katılım
29 Kasım 2021
Mesajlar
43
Konu hakkında çok detay bilgim yok fakat yaşadığım tecrübeler var. Evim çok eski evimde topraklı priz yok fakat sürekli fişe takılı kalan bütün elektronik cihazlarımı akım korumalı uzatma kablolarıyla kullanıyorum. 2 kere akım korumalı uzatma kablolarımın içi yandı cihazlarım zarar görmedi. Akım korumalı priz olmasa muhtemelen cihazlarım yanacaktı. Fiyatına çok takılmadan kaliteli bir akım korumalı uzatma alın derim.
 

yener999

Technopat
Moderatör
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
47.339
Makaleler
2
Çözümler
1.470
Yer
Kocaeli
Prizi söküp bakabilirsiniz. Gövdeye sarı-yeşil kablo giriyorsa vardır. Çok kötü adamlar yapmasıyda bu renkler kullanılır.
 

yener999

Technopat
Moderatör
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
47.339
Makaleler
2
Çözümler
1.470
Yer
Kocaeli
Akım korumalı olanları genelde bu ölçüde yapmıyorlar. Akım korumalı olarak APC alabilirsiniz. Bu akım korumalı prizi uzatma kablosu ile kullanabilirsiniz. Uzatma kablosu olarak da Viko alabilirsiniz.
 

Yeni konular

Yukarı