1300-1400 TL Mekanik klavye tavsiyesi

Bütçe
1300-1400

Riselia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, forumdaki 1000. klavye tavsiyesi konusunu açmış bulunmaktayım, ne yapayım seçemiyorum arkadaş! 😂

Elimde halihazırda SteelSeries Apex M750 var ancak bazı tuşlar register etmemeye başladı değişmek için bende BlackWidow Elite sipariş ettim. İlk gelen ürün yanlıştı. Sonraki gelen üründe ise 'A' tuşundaki Switch arızalıydı (yay sesi, switch diğerlerine göre sertti ve click yoktu) ek olarak switch'leri beğenmedim kalitesiz geldi ve iade ettim. Bu sebeple Razer kitabını kafamda kapatmış bulunmaktayım, lütfen önermeyin.

Bütçe limiti 1300-1400TL. Cherry Switch'ler benim için öncelikli kafamda Corsair K60 Pro(MX Speed) ile beraber HyperX Pudding tuş takımı var ancak wrist rest olmaması bir eksi açıkcası şu an kullandığım klavyede de yok. Razer'ı deneyince insan istemiyor değil.

Düzenleme: Oyundan daha çok kod yazarken klavye kullanıyorum, dolayısıyla sürekli yazı yazıyorum bunuda göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Stoklara gelirse Corsair K95 RGB Platinium alabilirsiniz, İtopya'da 800 ile 1200 lira arasına düşüyordu.

Alternatif;

Hepsi Cherry MX.

Corsair K70 öneririm şuan kendim K68 RGB kullanıyorum çok memnunum, bir daha mekanik klavye alacak olsam Corsair alırım.

Corsair K70 MK2 bulabilsem alacağım hiçbir yerde stok yok malesef.

Stoklara gelirse Corsair K95 RGB Platinium alabilirsiniz, İtopya'da 800 ile 1200 lira arasına düşüyordu.

Alternatif;

HyperX Alloy Elite 2 aynı şekilde stokta bulabilsem buda öncelikli benim için :D Elite'e göz atacağım. Numpad kullandığım için fullsize almak istiyorum. Öneriler içi teşekkürler.

Hepsi Cherry MX.

Lütfen 1300-1400TL(~140-150$) bütçe için insanlara plastik kasaya sahip neredeyse her yeri plastik, kötü yazılımlı, kötü build qualitye sahip klavyeler önermeyin. Redditte biraz araştırma ile bulacağınız MechanicalKeyboards subredditine bu önerileri yazarsanız sonu iyi bitmeyecektir :) Vaktiniz için teşekkür ederim.

Lütfen 1300-1400TL(~140-150$) bütçe için insanlara plastik kasaya sahip, kötü yazılımlı, kötü build qualitye sahip klavyeler önermeyin. Redditte biraz araştırma ile bulacağınız MechanicalKeyboards subredditine bu önerileri yazarsanız sonu iyi bitmeyecektir :) Vaktiniz için teşekkür ederim.
Attığım klavyeler arasında malzeme kalitesi olarak zayıf olan tek model ROG Strix Flare. Ufak bir araştırma ile Cougar Attack X3'ün malzeme kalitesinin ne kadar harika olduğunu öğrenebilirsiniz.

Attığım klavyeler arasında malzeme kalitesi olarak zayıf olan tek model ROG Strix Flare. Ufak bir araştırma ile Cougar Attack X3'ün malzeme kalitesinin ne kadar harika olduğunu öğrenebilirsiniz.

Downside'ları sırayla yazdığımı varsayabilirsiniz hocam. Kendini kanıtlamış markalar en azından benim için öncelikli. (Corsair, HyperX, param yetse Ducky, Das Keyboard vs. :D )

Düzenleme: XPG 600-700 lira için güzel bir alternatif olabilir ancak marka ne kadar iyi bilemiyorum.

Downside'ları sırayla yazdığımı varsayabilirsiniz hocam. Kendini kanıtlamış markalar en azından benim için öncelikli. (Corsair, HyperX, param yetse Ducky, Das Keyboards vs. :D )
Yurt dışından almanız mümkün mü?

Cherry MX Viola sizin için uygunsa;

Bütçe artarsa;

Artmazsa,

Geri
Yukarı