1300 TL kulaklık Tavsiyesi

Hocam 85t ile ilgili maalesef pek bilgim yok ancak uçurum fark olduğunu hiç sanmıyorum. Sony'nin kulak üstü modellerinde ANC'si çok başarılı deniliyor ancak bu modelde pek beğenilmemiş. 75t çoğu yönden WF100XM3'den üstün sonuç olarak :)
Cevabınız için teşekkürler.

Hocam merhabalar. Ben kısa da olsa Sony WF-1000XM3 kullandım ve çok memnun kaldım. Hemen yazayım.
Öncelikle ses konusunda bir şüpheniz olmasın. Tamamen dengeli bir sesi var. Her ne kadar yazılımdan EQ ayarlarını, hatta hemen hemen tüm ayarları, yapabilseniz de böyle bas arttırmak isterseniz tatmin etmeyebilir. Ben bas seven birisi değilim, benim için problem değil. Ancak bas arttırmaya çalıştığınızda seslerde bozulmalar meydana gelebiliyor. Fakat bu sesin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Ses derinliği de hatırladığım kadarıyla çok güzeldi. Ancak şunu da söylemem gerekiyor. Bu kulaklığın meyvesini FLAC formatına sahip müzik veya şarkılar gibi yüksek kaliteli parçalarda alabilirsiniz. Ciddi anlamda fark var. Aynı zamanda uygulamada ses iyileştirmek için bir ayar bulunuyor ve aynı şekilde çevresel ses desteği de mevcut. Her ne kadar yazılımsal bir özellik olsa da bulunması gayet güzel. Aktif gürültü önleyicisi hakkındaki kötü yorumlara bakmayın, ciddi anlamda çok iyi. Yani hemen hemen tüm sesi kesiyor. Tabi anlık gelen sesler doğal olarak duyulabiliyor. Tabi yüksek veya orta seste müzik dinlemiyorsanız. Aynı şekilde geçirgenlik özelliği de çok etkileyici. Fakat Airpods Pro modelindeki gibi "gerçeklik" hissini yaşayamıyorsunuz. Yani geçirgenlik özelliği açıkken sesler az da olsa robotik geliyor. Tabi beni rahatsız etmemişti bu durum ama bilmekte de fayda var. Batarya konusunda da sizi üzmez.
Şimdi bunlar iyi yorumlardı ve gelelim kötü ya da beğenmediğim kısımlara. Hocam mikrofonlar çok kötü. Yani o kadar para veriyorsunuz fakat mikrofonunuz 200 TL'lik kulaklıkların bile mikrofon performansına zaman zaman yaklaşamıyor. Yani cidden bu durum biraz üzücüydü benim için. Sesler boğuk geliyordu, aynı şekilde etraftaki sesi de karşı tarafa aktarıyordu. Bu rahatsız edici bir durumdu benim için. Aynı şekilde kutusu çok büyük. Yani portatif bir cihaz olduğunu söyleyemeyeceğim. Benim kalıcı ürünüm olsaydı onun için ayrı bir kılıf alabilirdim. Şimdi bu benim için büyük bir eksiklik değil ama kulaklıkla suya ve toza karşı dayanıklılık için bir sertifika bulunmuyor. Spor falan yapıyorsanız ya da kulaklıkların ıslanma durumunda bozulmama garantisi vermiyor sanırım. Bunlar başıma gelmediği için bir yorum yapmam doğru olmaz. Bu arada ekleme olarak, yukarıda kulaklıklardan ikisinin bağımsız olmadığı yazılmış. Bu durum maalesef doğru fakat ben kulaklıkları "tek" olarak kullanmadığım için bir problem görmedim. Ancak denilen durum belki bir problem yaratabilir.
Ayrıca telefonunuz Android değil de iOS bir telefonsa kesinlikle Airpods Pro alın derim. Yani özellikler konusunda ve yazılım konusunda kaybınız olur ama uyumluluk konusunda mantıklı bir hareket olur. Eğer acelem hiç yok diyorsanız bence Sony'nin yeni kulaklığını bekleyin. Belki kutuyu küçültürler ve daha portatif bir cihaz sunarlar. Veya şu anki modele göre iyileştirmeler olabilir. Bu arada ben bu kulaklığı dört ay önce kullandım. Yani yazılım güncellemeleri falan almış olabilir ürün. Dediğim kötü durumlar (kutunun büyüklüğü ve su geçirme durumları hariç) değişebilir. Ve kulaklığın kötü olduğunu söyleyenleri pek dinlemeyin bence. Eğer Apple bir cihazınız yoksa ve kulaklıktaki temel amacınız müzik dinlemekse kesinlikle öneririm bu ürünü. Fiyatını ciddi ciddi hak ediyor.
Jabra konusunda bir tecrübem olmadı maalesef ancak o kulaklığı da araştırmıştım. 75T serisinde aktif gürültü önleyici sonradan eklendi. Yani hali hazırda bir geçirgenlik özelliği bulunuyordu fakat güncellemeyle beraber bunu getirdiler. Bir üst seri olan 85T'ye göre en önemli farkı mikrofon sayısının fazla olması. Yanlış hatırlamıyorsam 75T'de toplam dört tane mikrofon varken bu sayı 85T'de altıya yükseldi. Yani daha iyi bir aktif gürültü önleyici sunacağını düşünüyorum.

Hocam merhabalar. Ben kısa da olsa Sony WF-1000XM3 kullandım ve çok memnun kaldım. Hemen yazayım.
Öncelikle ses konusunda bir şüpheniz olmasın. Tamamen dengeli bir sesi var. Her ne kadar yazılımdan EQ ayarlarını, hatta hemen hemen tüm ayarları, yapabilseniz de böyle bas arttırmak isterseniz tatmin etmeyebilir. Ben bas seven birisi değilim, benim için problem değil. Ancak bas arttırmaya çalıştığınızda seslerde bozulmalar meydana gelebiliyor. Fakat bu sesin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Ses derinliği de hatırladığım kadarıyla çok güzeldi. Ancak şunu da söylemem gerekiyor. Bu kulaklığın meyvesini FLAC formatına sahip müzik veya şarkılar gibi yüksek kaliteli parçalarda alabilirsiniz. Ciddi anlamda fark var. Aynı zamanda uygulamada ses iyileştirmek için bir ayar bulunuyor ve aynı şekilde çevresel ses desteği de mevcut. Her ne kadar yazılımsal bir özellik olsa da bulunması gayet güzel. Aktif gürültü önleyicisi hakkındaki kötü yorumlara bakmayın, ciddi anlamda çok iyi. Yani hemen hemen tüm sesi kesiyor. Tabi anlık gelen sesler doğal olarak duyulabiliyor. Tabi yüksek veya orta seste müzik dinlemiyorsanız. Aynı şekilde geçirgenlik özelliği de çok etkileyici. Fakat AirPods Pro modelindeki gibi "gerçeklik" hissini yaşayamıyorsunuz. Yani geçirgenlik özelliği açıkken sesler az da olsa robotik geliyor. Tabi beni rahatsız etmemişti bu durum amabilmekte de fayda var. Batarya konusunda da sizi üzmez.
Şimdi bunlar iyi yorumlardı ve gelelim kötü ya da beğenmediğim kısımlara. Hocam mikrofonlar çok kötü. Yani o kadar para veriyorsunuz fakat mikrofonunuz 200 TL'lik kulaklıkların bile mikrofon performansına zaman zaman yaklaşamıyor. Yani cidden bu durum biraz üzücüydü benim için. Sesler boğuk geliyordu, aynı şekilde etraftaki sesi de karşı tarafa aktarıyordu. Bu rahatsız edici bir durumdu benim için. Aynı şekilde kutusu çok büyük. Yani portatif bir cihaz olduğunu söyleyemeyeceğim. Benim kalıcı ürünüm olsaydı onun için ayrı bir kılıf alabilirdim. Şimdi bu benim için büyük bir eksiklik değil ama kulaklıkla suya ve toza karşı dayanıklılık için bir sertifika bulunmuyor. Spor falan yapıyorsanız ya da kulaklıkların ıslanma durumunda bozulmama garantisi vermiyor sanırım. Bunlar başıma gelmediği için bir yorum yapmam doğru olmaz. Bu arada ekleme olarak, yukarıda kulaklıklardan ikisinin bağımsız olmadığı yazılmış. Bu durum maalesef doğru fakat ben kulaklıkları "tek" olarak kullanmadığım için bir problem görmedim. Ancak denilen durum belki bir problem yaratabilir.
Ayrıca telefonunuz Android değil de iOS bir telefonsa kesinlikle AirPods Pro alın derim. Yani özellikler konusunda ve yazılım konusunda kaybınız olur ama uyumluluk konusunda mantıklı bir hareket olur. Eğer acelem hiç yok diyorsanız bence Sony'nin yeni kulaklığını bekleyin. Belki kutuyu küçültürler ve daha portatif bir cihaz sunarlar. Veya şu anki modele göre iyileştirmeler olabilir. Bu arada ben bu kulaklığı dört ay önce kullandım. Yani yazılım güncellemeleri falan almış olabilir ürün. Dediğim kötü durumlar (kutunun büyüklüğü ve su geçirme durumları hariç) değişebilir. Ve kulaklığın kötü olduğunu söyleyenleri pek dinlemeyin bence. Eğer Apple bir cihazınız yoksa ve kulaklıktaki temel amacınız müzik dinlemekse kesinlikle öneririm bu ürünü. Fiyatını ciddi ciddi hak ediyor.
Jabra konusunda bir tecrübem olmadı maalesef ancak o kulaklığı da araştırmıştım. 75T serisinde aktif gürültü önleyici sonradan eklendi. Yani halihazırda bir geçirgenlik özelliği bulunuyordu fakat güncellemeyle beraber bunu getirdiler. Bir üst seri olan 85T'ye göre en önemli farkı mikrofon sayısının fazla olması. Yanlış hatırlamıyorsam 75T'de toplam dört tane mikrofon varken bu sayı 85T'de altıya yükseldi. Yani daha iyi bir aktif gürültü önleyici sunacağını düşünüyorum.

Bu kadar detaylı bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Elite 75T ve WF-1000XM3 arasında karar vermek için sanırım bir elektronik mağazasına gidip fiziksel olarak görmem son karar vermede yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yazdıklarınızı da dikkate alacağım. Tekrardan teşekkürler.

Bu kadar detaylı bir cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Elite 75T ve WF-1000XM3 arasında karar vermek için sanırım bir elektronik mağazasına gidip fiziksel olarak görmem son karar vermede yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yazdıklarınızı da dikkate alacağım. Tekrardan teşekkürler.
Rica ederim hocam, yardım edebildiysem ne mutlu bana. Yerine gidip test ederek en mantıklı olanı yapacaksınız

Çok iyi olur hocam, her zaman test edip almak en iyisidir. Her ne kadar internetteki yorumlar, incelemeler vs. yol gösterse de deneyim en önemlisi. Belki herkesin aksine Sony'nin ses karakteri sizin daha çok hoşunuza gider, bilemeyiz :)

Sennheizer Momentum True Wireless 2 modeli satın aldım ve üçüncü gün sol kulaklık çalışmadı. Bu sebeple iade ettim. Ama arızalanmamış olsaydı da kullanıcı yorumu olarak o paralar değmezmiş. Gürültü engelleme özelliği iddia edildiği ve övüldüğü kadar iyi değildi. İyi ki de bozulmuş.

Sony modeli aktif olarak kullanmaktayım. Ses kalitesi olarak Sennheizer'dan daha iyi diyebilirim. Bass'lar çok çok daha kuvvetli. Ama sanırım bu kulaklığı da iade edeceğim çünkü rüzgar estiğinde son derece rahatsız edici bir hışırtı yapıyor. Müzik keyfimin tam olarak içine ediyor. Ayrıca Sony de spor için uygun değil ve su geçiriyor.

Jabra Elite 85T almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. Sony'nin gürültü engellemesi ve bass'larından çok memnunum. Jabra bu konuda tatmin eder mi emin değilim.

Sennheizer momentum true Wireless 2 modeli satın aldım ve üçüncü gün sol kulaklık çalışmadı. Bu sebeple iade ettim. Ama arızalanmamış olsaydı da kullanıcı yorumu olarak o paralar değmezmiş. Gürültü engelleme özelliği iddia edildiği ve övüldüğü kadar iyi değildi. İyi ki de bozulmuş.

Sony modeli aktif olarak kullanmaktayım. Ses kalitesi olarak Sennheizer'dan daha iyi diyebilirim. Bass'lar çok çok daha kuvvetli. Ama sanırım bu kulaklığı da iade edeceğim çünkü rüzgar estiğinde son derece rahatsız edici bir hışırtı yapıyor. Müzik keyfimin tam olarak içine ediyor. Ayrıca Sony de spor için uygun değil ve su geçiriyor.

Jabra Elite 85t almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. Sony'nin gürültü engellemesi ve bass'larından çok memnunum. Jabra bu konuda tatmin eder mi emin değilim.

Aşırı rüzgarda çoğu markada o oluyor ki ayrıca Sennheiser tws 2 ve Sony'i beğenmediyseniz. Jabra yı hiç sevmezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı