1300 TL monitör Önerisi

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 3 senedir kullandığım 1080p 107 ekran TV artık oyunlarda input lag sıkıntısı yaşattığı için monitör alma kararı verdim. GTX 1050 Gaming 2G modeli ile kullanacağım ve bağlantımı HDMI ile yapacağım. Tercihen ince çerçeveli ve IPS bir monitör olması. Genel olarak son zamanlarda hikaye tabanlı oyunlarda vakit geçiriyorum arada bir LoL, Valorant, CS:GO, Paladins gibi rekabetçi oyunlara giriyorum. Yaza doğru yeni bir sistem toplayacağım (tahminen 3060-3060 Ti tabanlı) onla beraber 2. monitör alacağım. Dizi, film vb. işlemleri yine 107 ekran TV üzerinden gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Bütçem maksimum 1300 TL.

VA panel de olur bütçeyi 1300 TL'nin üstüne çıkartmam maalesef sınır noktam odur.

Hocam yanlış anlamayın fakat bütçem gerçekten 1300 TL sınır noktasında. 1 TL üstü olmaz yani öyle söyleyeyim.

IPS panel. Al geç.
Bu modelin 24'' versiyonuna bakıyordum şimdi. 1080p olarak 27'' sıkıntı çıkartır mı? Bazı konularda Full HD çözünürlük için maksimum 24'' kullanılmasını yoksa panelin çok kalitesiz olduğunu varsayarsak piksellerin sayılabileceğini söylenmiş.

Bu modelin 24'' versiyonuna bakıyordum şimdi. 1080p olarak 27'' sıkıntı çıkartır mı? Bazı konularda Full HD çözünürlük için maksimum 24'' kullanılmasını yoksa panelin çok kalitesiz olduğunu varsayarsak piksellerin sayılabileceğini söylenmiş.
27 inçte 1080p olunca piksel sayma olabilir, 24 inç bile sınır. Öyle diyeyim.

O zaman 144 Hz biraz zor hocam, indirim falan bekleyin isterseniz.
144 Hz olmasına çok gerek yok zira şuan ki sistemim 144 Hz hakkını verebilecek bir sistem değil. Bildiğim kadarıyla 144 Hz bir monitörde 60 FPS dolaylarında oynayınca bariz bir yırtılma sorunu olduğu. Yanlışım olabilir fakat öyle aklımda kalmış o yüzden şuan ki sistemime göre bir şeyler arıyorum. Yazın toplayacağım sistem ile beraber 2K bir monitör almayı düşünüyorum.
Migros'ta şuanda bu model mevcut iki dakika terlikle inip alabiliyorum bu nasıl bir modeldir? Zamanında almayı çok düşünüp vazgeçtiğim bir modeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı