1300 TL Monitör Tavsiyesi

• Konuyu başlatan JONx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 706

JONx

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Sistemim şu şekilde:
  • i5-4590 H97 Gaming 3
  • 8GB 1600MHz RAM
  • MSI GTX 1050 Ti Gaming X O.C.
Yeni bir monitör alacağım, fakat 75Hz ile 144Hz monitör arasında çok kaldım. Genellikle çoğu oyunu oynarım. Ama daha çok CS:GO oynuyorum 4.000 saatim var oyunda. Maksimum bütçem 1.300 TL. Yardımcı olur musunuz?

CS oynuyorsan AOC 24G2U alabilirsin.
Yükselip alçalabiliyorsa güzel ürün. ViewSonic VX2458-MHD de alabilirsin. 300 lira da cebine kalabilir. Fakat ViewSonic'de dizi, film performansını diğerleri kadar beğenmeyebilirsin açıkçası. Yerinde olsam mümkünse biriktirip MSI Optix almaya çalışırdım.

O fiyatlara 75 HZ Monitörü düşünme bile. CS:GO oynuyorsan kesinlikle 144 HZ bakman gerekir. Aoc 24'' C24G1 - AOC 24G2U - Samsung LC24FG73FQMXUF - Viewsonic VX2458-C-Mhd başlıca olmak üzere;
144 Hz - 1 Ms - VA veya IPS panel - çoğu ürün işini görecektir.

Haftaya ya da bir sonraki haftaya vatanda indirimler olabilir (Karne günü) bekleyip model belirterek indirime göre ürün takip edebilirsiniz.
Bende bakıyorum, indirim takip ediyorum o fiyat bandında.

Gençler adam CS:GO demiş IPS panel önerisi falan görüyorum. Diyorsan ki ben film izlemem renkler önemsizdir benim için TN panel al geç. Bir oyuncu için kuşkusuz TN panel önerilir. Dersen ki film izlerim, renkler iyi olsun o halde 24G2U, C24G1 gibi monitörlere bakabilirsin.

Arkadaşın dediği gibi, Aoc 24g2u tavsiye ediyorum.
24'' + 144hz + 1ms + Fullhd + Free-sync ( Ekran kartım Gtx 1070 ve g-sync kullanılabiliyor), ergonomik bir monitör, yukarı aşağı sağa sola hareket edebiliyor. Fiyatı 1.350,00 TL. Tamamen Fps oyunları için aldım Pubg vs... ve çok memnunum.
Ayrıca bu TN panel sevdasını anlamıyorum. yahu ms ise olay bu IPS panel monitör de 1 ms, renk konusu da ise TN gibi çamur değil. Ne yani her gün turnuvalara mı katılıyoruz da TN panel önerileri geliyor, biz günlük ev kullanımı + evde fps oyunları oynayan insanlarız, düşük ms bir IPS panel al kardeş. Yine burada bir arkadaşın paylaştığı panel farkını da aşağıya koyar mutluluklar dilerim. Sen seç artık. Foto' da aynı panel monitörlerin normal renk durumları ve yukarıdan- aşağıdan- sağdan- soldan bakıldığındaki renk durumlarını göstermiş.

Dosya Ekleri

• va-vs-ips panel farkları.jpg
    va-vs-ips panel farkları.jpg
    45,2 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
24g2u Black Friday ve Kasım indirimlerinde 999 TL'den satılmıştı. O kadar olmasa da indirim muhakkak 150-200 daha düşecektir fiyat. Tn panel aşırı pro oyuncular için belki olabilir fakat bugün 2 saat cs 1 saat pubg geri kalanını forumlarda film vs. Kullanan birisi için Ips ya da Va öneririm. Bu arad Ips ekranlarda kendi aralarında kısım kısımdır 24g2u'nun Ips paneli de giriş seviyeleri ıps paneli diye hatırlıyorum. Araştırın biraz isterseniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı