13000 TL bütçe ile alınabilecek Gaming laptoplar

Furrious

Centipat
Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere maksimum 13.000 TL bütçem var. Seneye üniversiteye gideceğim ve bilgisayar almam gerekiyor. Hem iş için hem oyun oynamak için önerebileceğiniz bilgisayar var mı? Ayrıca RTX ekran kartlı ve 16 GB RAM'i olmasına dikkat ediyorum. Monster Tulpar T5 v19.2.1 gözüme çarptı forumda, sizce nasıl bir bilgisayar, + ve eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, başlıktan da anlayacağınız üzere maksimum 13.000 TL bütçem var. Seneye üniversiteye gideceğim ve bilgisayar almam gerekiyor. Hem iş için hem oyun oynamak için önerebileceğiniz bilgisayar var mı? Ayrıca RTX ekran kartlı ve 16 GB RAM'i olmasına dikkat ediyorum. Monster Tulpar T5 v19.2.1 gözüme çarptı forumda, sizce nasıl bir bilgisayar, + ve eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Bence bu senin için uygun.

Monster:
HP:

Merhabalar hocam benim tavsiyelerim bunlardır, seçtiğiniz 19.2.1 modelinde 90W TDP değerli 2060 bulunuyor benim yukarıda attığım 20.2.1 modelinde ise 115W TDP değerli 2060 var. Yukarıda yazdığım iki modeli karşılaştırıyorum:
Monster:
+Daha büyük ekran.
+115W TDP değerli 2060.
+i7 işlemci.
+Mux Switch.
-Düşük kasa kalitesi.
-Zayıf yazılım desteği.
-Diğerine göre daha yüksek sorun çıkma olasılığı.

HP:
+Yüksek kasa kalitesi
+Yazılım desteği.
-100W TDP değerli 2060.
-i5 işlemci.
-Mux Switch bulunmaması.

Önceki mesajlarda en öne çıkan laptoplar önerilmiş zaten, sadece bir şeyi belirtmek isterim. Eğer derslerde (amfide, sınıfta vb.) kullanmayı düşünüyorsan ya da taşınabilirliğe önem veriyorsan 17" laptopları hiç tavsiye etmem. Hem masada yer kaplıyor hem de çanta sıkıntısı var. Monster çanta hediye ediyor ama laptop büyük olunca çanta da biraz kaba oluyor. Şu an 15.6" bir laptop kullanıyorum derslerin olduğu zamanlarda defterlerimin arasında çantama koyabiliyordum büyük rahatlıktı. O paraya da en iyi seçenek Monster Tulpar T5 v20.1 + ektra ssd gibi duruyor.

Hocam neden RTX istiyorsunuz ki. Ben her türlü + yönden dolayı MSI öneriyorum geçen hafta 10500₺'ye kadar düştü. Ayrıca 4800H i5 10.nesili tokatlar ve de 10750H'dan da net daha iyi bir işlemci. Kasa kalitesinden bahsetmem gerek yok zaten. RX5500M'e gelecek olursak 1660 Ti'dan 1 tık düşük bir işlemci. Sırf RTX var diye MSI'ın nimetlerinden vazgeçmelir mi orası size kalmış. Üstelik 1200 TL daha ucuz.

Geri
Yukarı