13000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
10-13k
Hocam can sıkıcı değil. Ama ücretsiz değişmek varken niye değiştir miyimki?
Siz de 3050ti’lı model var sanırım hocam. Cs go dışı oyun oynuyor musunuz
Ama hocam azalsa bile performansta sıkıntı yok. Ve zaten oyundan oyuna bağlı dediğim gibi. Örneğin CS:GO'da 1 saat oynama sonucunda 1 veya 2 gidiyor.
Konuya bağlı olarak ekran yenileme hızı ekran kartının harcadığı watt’u etkiler mi. Mesela 165 hz yerine 120 hz ayarlasan bu watt’u düşürüp sarj olmasını rahatlatır mı acaba 🤔
@messinicocugu üstad bilir bunu kesin

Son düzenleme:
ben o adaptörü alan arkadasinki sans diye düşünüyorum umarim sizede verirler.
1 sene idare edilebilir mi ve bataryaya zarar veriyor mu? Ha bir de bir video yorumunda okumuştum Turbo moduna alındığı zaman yetersiz kalıyormuş GPU normalde 65W çekiyormuş Turbo'ya alındığında 85.
bataryaya zarar vermiyor turbo diye bişey yok kart otomatik olarak cekiyor 85i oyunlarda
Siz de 3050ti’lı model var sanırım hocam. Cs go dışı oyun oynuyor musunuz

Konuya bağlı olarak ekran yenileme hızı ekran kartının harcadığı watt’u etkiler mi. Mesela 165 hz yerine 120 hz ayarlasan bu watt’u düşürüp sarj olmasını rahatlatır mı acaba 🤔
@messinicocugu üstad bilir bunu kesin
sanmiyorum mesela oyunda 140 fps alsan gene aynisini alirsin ama 120 olarak gorursun kartin gucunu düşürmen lazim onunda ne anlami var @ambushermayki hocam rdr2de sizin islemci ve ekran karti kac watt guc cekiyor bakabilirmisiniz merak ettimde
benim kullandigimda islemci 28 falan cekiyor ekran karti 80 90 arasi bence 8gb ram daha eklesem dayanir diye düşünüyorum
Hocam can sıkıcı değil. Ama ücretsiz değişmek varken niye değiştir miyimki?
hocam bide 8gb ram ekleyip gonderinki pc iyice yüke girsin belki kabul etmrzler etceklersede diğer türlü

Son düzenleme:
Siz de 3050 Ti'lı model var sanırım hocam. CS:GO dışı oyun oynuyor musunuz?

Konuya bağlı olarak ekran yenileme hızı ekran kartının harcadığı Watt'u etkiler mi? Mesela 165 Hz yerine 120 Hz ayarlasan bu Watt'u düşürüp şarj olmasını rahatlatır mı acaba 🤔
@messinicocugu üstat bilir bunu kesin.

LoL ve dün RDR2 yükledim 1-1 buçuk saat arası oynadım tam hatırlamıyorum. 5 eksilmişti şarjım. Ve ekran Hz'ini maalesef değiştiremiyorsunuz. RDR2 de Afterburner açmamıştım ama LoL de CPU kullanımı yüzde 20'lerde.
Ben o adaptörü alan arkadasinki sans diye düşünüyorum umarim size de verirler.

Umarım verirler.

Şarj düşüşü yaşayan kişilere bir tavsiye Turbo Boost'u kapatıp ekran kartına undervolt yaparak tekrardan deneyin. Mantıken artık çekilen watt değerlerinin azalması lazım.

Siz de 3050 Ti'lı model var sanırım hocam. CS:GO dışı oyun oynuyor musunuz?

Konuya bağlı olarak ekran yenileme hızı ekran kartının harcadığı Watt'u etkiler mi? Mesela 165 Hz yerine 120 Hz ayarlasan bu Watt'u düşürüp şarj olmasını rahatlatır mı acaba 🤔
@messinicocugu üstat bilir bunu kesin

Etkilemez hocam.

Turbo Boost ayarı nerede acaba söyler misiniz? Radeon Boost'dan mı bahsediyorsunuz?

Bu konuya bakabilirsiniz.

Bu konuya bakabilirsiniz.

Hocam bende sadece dengeli var zaten. Oda etkin.

Yeni konular

Geri
Yukarı