13000 TL Kurgu Odaklı Notebook Önerisi

Bütçe
13000
Stoğe gelince 10 k civarı olacak.
Ayrıca 4 k editi çok rahat yapar.
AMD ekran kartlarına hakim değilim pek Cuda çekirdekleri sebebiyle Nvidia'ya daha yakınım ama fiyatı10K olursa ve performansı beklentilerimi karşılıyorsa radarıma girebilir tabii.

Bütçe artarsa bunuda alabilirsiniz:
Game Garaj sanırım etiket basıp satıyor bu ürünleri. Masa üstü tercih edecek olsam problem olmaz ancak konu laptop olduğunda satış sonrası destek daha önemli bir hal alıyor.

Ne zaman alıcaksınız acaba ona göre indirimleri bekleye bilirsiniz. Birde 4k edit nedir animasyon mu ?
Eski sistemimi elden çıkardığımda alacağım bu süreçte bir indirim yakalarsam tabii ki değerlendiririm ancak çok fazla bekleyebileceğimi sanmıyorum.

İşletim sistemi yok galiba ama geriye
AMD ekran kartlarına hakim değilim pek Cuda çekirdekleri sebebiyle Nvidia'ya daha yakınım ama fiyatı10K olursa ve performansı beklentilerimi karşılıyorsa radarıma girebilir tabii.

Game Garaj sanırım etiket basıp satıyor bu ürünleri. Masa üstü tercih edecek olsam problem olmaz ancak konu laptop olduğunda satış sonrası destek daha önemli bir hal alıyor.

Eski sistemimi elden çıkardığımda alacağım bu süreçte bir indirim yakalarsam tabii ki değerlendiririm ancak çok fazla bekleyebileceğimi sanmıyorum.
Bence hocam minimum sistem özelliklerini detaylıca yazın şöyle :
Ram : 8 gb
SSD : 256
Ekran kartı : Asus Rog strix vs falan diye yazarsanız daha detaylı yardım ede biliriz.

Ekran kartı : Asus Rog strix vs falan diye yazarsanız daha detaylı yardım ede biliriz.
Gamesatış etiketini hangi kısma basıyor ona göre ufak bir şey ile kapatıla bilir mesala şöyle yaparız

20x20 bir alan ise 20x20 lik bir resim ve ya hoşunuza giden Pr logosu ve ya sevdiniz bir şey işte sticker yapıştıra bilirsiniz servise gitcegi zamanda çıkartırsınız.

Yani bunu direkt olarak söylemem zor. Bahsettiğim performansı sağlayabilecek her sistem benim için uygundur. Daha sonra yükseltilebilecek parçalardan (SSD, RAM) ilk etapta feragat edebilirim belki. Ancak aklımda Ryzen 7'li, RTX 3050 Ti ve üstü bir GPU'ya sahip bir sistem var. RTX 3050Ti deme sebebim de DLSS teknolojisinin, muadili GTX'ler karşısında fayda sağlayabilecek olmasını düşünmem.
Lenovo Creator Serisine bakabilirsin.
Nvidia Studio Driver ile geliyorlar. %100 Adobe RGB destekli ayrıca. Uygun bir Link bulursam atarım.
Bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu. Lenovo Ideapad Gaming serisi ilgimi çekiyordu ancak yanlış hatırlamıyorsam genelde Gtx 1650 ayarında GPU'ya sahipler. O da beklentilerimi karşılar mı şüpheliyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı