13000 TL Laptop Önerisi

Bütçe
13000

ue666

Centipat
Öncelikle merhaba, forumda yeniyim, diğer konuları da inceledim ancak benim durumum biraz daha farklı olduğu için bu başlığı açma ihtiyacı hissettim.

Bütçem yaklaşık olarak 13000 TL, oyun ve film izlemek için 17.3 inç, kasa kalitesi ve soğutması başarılı bir laptop arıyorum.

Yaklaşık bir ay kadar önce MSI Alpha 17 aldım, soğutma performansı, klavye, 7 nm 4800h vs. benim için gayet idealdi ancak panel konusunda çok sorun yaşadım. Ürünü açtığım gibi yoğun bir ışık sızması ile karşılaştım ve kurulum yapmadan doğrudan servise gönderdim(satıcı servis raporu talep etti). Değişim/iade raporu çıktı ve değişim yapılması talebinde bulundum, gelen üründe de bir adet ölü piksel ve ışık sızması vardı, tekrar gönderdim, tekrar rapor düzenlendi ve değişim ile yeni bir cihaz daha aldım. 5 gün önce aldığım cihazın kurulumunu yaptım, performansı beklediğim gibiydi ancak alt kısımda yine ışık sızması vardı ve bugün itibariyle gönderdim. Büyük ihtimalle tekrar değişim/iade raporu çıkacak. Öncelikle öneride bulunmadan önce bu ışık sızmasının kabul edilebilir seviyesi nedir, aynı model kullanan arkadaşlarda böyle bir sorun var mı bilgilendirirlerse sevinirim. Bendeki ışık sızması düzeyi gündüz odada film izlerken bile rahatlıkla belli olacak düzeydeydi. Bu seride mi sorun var yoksa benim şanssızlığım mı bilemiyorum, üç üründe de durum böyleydi. Üst düzey bir paneli yok, %45 NTCS. Bunu biliyorum, grafik çizim vb. işim de olmuyor ama açıp bir film izlemek istediğimde o kadar para verip izlerken rahatsız olmak istemiyorum. Bu yüzden önerileri bu doğrultuda yaparsanız sevinirim, iyi forumlar.

Ayrıca görsel ekliyorum. Bahse konu ışık sızması normalde resimdeki kadar belli olmasa da alt kısımda bariz göze çarpıyor, siyah dışında gride bile rahatlıkla belli oluyor.

IMG_20210504_025132.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Öncelikle merhaba, forumda yeniyim, diğer konuları da inceledim ancak benim durumum biraz daha farklı olduğu için bu başlığı açma ihtiyacı hissettim.

Bütçem yaklaşık olarak 13000 TL, oyun ve film izlemek için 17.3 inç, kasa kalitesi ve soğutması başarılı bir laptop arıyorum.

Yaklaşık bir ay kadar önce MSI Alpha 17 aldım, soğutma performansı, klavye, 7 nm 4800H vs. benim için gayet idealdi ancak panel konusunda çok sorun yaşadım. Ürünü açtığım gibi yoğun bir ışık sızması ile karşılaştım ve kurulum yapmadan doğrudan servise gönderdim(satıcı servis raporu talep etti). Değişim/iade raporu çıktı ve değişim yapılması talebinde bulundum, gelen üründe de bir adet ölü piksel ve ışık sızması vardı, tekrar gönderdim, tekrar rapor düzenlendi ve değişim ile yeni bir cihaz daha aldım. 5 gün önce aldığım cihazın kurulumunu yaptım, performansı beklediğim gibiydi ancak alt kısımda yine ışık sızması vardı ve bugün itibarıyla gönderdim. Büyük ihtimalle tekrar değişim/iade raporu çıkacak. Öncelikle öneride bulunmadan önce bu ışık sızmasının kabul edilebilir seviyesi nedir, aynı model kullanan arkadaşlarda böyle bir sorun var mı bilgilendirirlerse sevinirim. Bendeki ışık sızması düzeyi gündüz odada film izlerken bile rahatlıkla belli olacak düzeydeydi. Bu seride mi sorun var yoksa benim şanssızlığım mı bilemiyorum, üç üründe de durum böyleydi. Üst düzey bir paneli yok, %45 NTCS. Bunu biliyorum, grafik çizim vb. işim de olmuyor ama açıp bir film izlemek istediğimde o kadar para verip izlerken rahatsız olmak istemiyorum. Bu yüzden önerileri bu doğrultuda yaparsanız sevinirim, iyi forumlar.

Ayrıca görsel ekliyorum. Bahse konu ışık sızması normalde resimdeki kadar belli olmasa da alt kısımda bariz göze çarpıyor, siyah dışında Grid'e bile rahatlıkla belli oluyor.

Eki Görüntüle 1009435

Kullanım amacınıza göre değişir ancak MacBook modellerine bakabilirsiniz. Eğer Windows bir laptop istiyorsanız ASUS ROG zephyrus serisine bakabilirsiniz.

İndirimde 12.500₺gibi Legion 5 düşürürsen almanı tavsiye ederim. Normalde her IPS de ışık sızması oluyor ama fotoğrafda olsa senin ki biraz fazla geldi tabii rahatsız edip etmediğini en iyi sen bilirsin. Ayrıca %45 Ntcs değeri iyi sayılmaz ve renkleri çok iyi vermez kaliteli bir panel istiyorsan Legion 5 doğru tercih olacaktır.

Legion 5 alabilirsin 2060 olan modeli. Işık sızması işi birazcık şans maalesef.
Haklısınız hocam, aklımda olan modellerden biri Legion 5, bu arada.yoğun bir ışık sızmasına normal diyerek işlem yapmadıklarını belirtmişti bir kullanıcı, o açıdan biraz çekinmiyor değilim. En azından MSI servisinin bu durum normal diyerek savuşturmadığı için şanslıyım.

Hocam 5600m modelinden 5500m modeline aynı fiyat bandında geçmek pek mantıklı gelmedi bana.

Acer da 2060 max q ekran kartı var sanırım, nasıl bir performans verir bilemiyorum.

Doğrusu HP olanı bilmiyorum, inceleyeceğim. Öneri için teşekkürler.
Kullanım amacınıza göre değişir ancak MacBook modellerine bakabilirsiniz. Eğer Windows bir laptop istiyorsanız ASUS ROG zephyrus serisine bakabilirsiniz.
Ekran boyutunu baz alınca MacBook biraz tuzlu kaçıyor hocam, Asus Rog zephyrus da güzel indirim vardı, ne yazık ki kaçırdık, indirim bekleyeceğim gibi.
İndirimde 12.500₺gibi Legion 5 düşürürsen almanı tavsiye ederim. Normalde her IPS de ışık sızması oluyor ama fotoğrafda olsa senin ki biraz fazla geldi tabii rahatsız edip etmediğini en iyi sen bilirsin. Ayrıca %45 Ntcs değeri iyi sayılmaz ve renkleri çok iyi vermez kaliteli bir panel istiyorsan Legion 5 doğru tercih olacaktır.
Haklısınız hocam, aslında renk doğruluğuna o kadar takılmıyorum demek istedim mesajımda. İndirime girmesi durumunda aklıma en çok yatan ürünlerden biri.

Bir de mux switch muhabbeti var, legionlarda mux var mı acaba, daha önce amd sistem baktığım için bu ürünlerle ilgili çok bilgi sahibi değilim.

Haklısınız hocam, aklımda olan modellerden biri Legion 5, bu arada. Yoğun bir ışık sızmasına normal diyerek işlem yapmadıklarını belirtmişti bir kullanıcı, o açıdan biraz çekinmiyor değilim. En azından MSI servisinin bu durum normal diyerek savuşturmadığı için şanslıyım.

Hocam 5600M modelinden 5500M modeline aynı fiyat bandında geçmek pek mantıklı gelmedi bana.

Acer da 2060 Max Q ekran kartı var sanırım, nasıl bir performans verir bilemiyorum.

Doğrusu HP olanı bilmiyorum, inceleyeceğim. Öneri için teşekkürler.

Ekran boyutunu baz alınca MacBook biraz tuzlu kaçıyor hocam, ASUS ROG zephyrus da güzel indirim vardı, ne yazık ki kaçırdık, indirim bekleyeceğim gibi.

Haklısınız hocam, aslında renk doğruluğuna o kadar takılmıyorum demek istedim mesajımda. İndirime girmesi durumunda aklıma en çok yatan ürünlerden biri.

Bir de MUX Switch muhabbeti var, Legion'larda MUX var mı acaba, daha önce AMD sistem baktığım için bu ürünlerle ilgili çok bilgi sahibi değilim.

Bu fiyat bandında bildigim kadarıyla iki pcde var hocam.Biri legion 5 diğeride monster v20.3

Bu fiyat bandında bildigim kadarıyla iki pcde var hocam.Biri legion 5 diğeride monster v20.3
Teşekkürler hocam, monster v20.3 için pek iç açıcı yorumlar görmedim doğrusu. Kasa kalitesi, soğutma, darboğaz vs (belki bu modelde sürücülerle ilerde 3060 beklenen performansa ulaşır, bilmiyorum).
Şimdilik Legion 5 için indirim kovalayacağım sanırım.

Geri
Yukarı