13500 TL PC toplama

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle elimde 13500 TL bütçe var. Şu an hazır sistem alıp geçmek mi? Ya da yıl sonuna kadar beklemek mi daha mantıklı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Kesinlikle bekleyebilirim. Benimde alıp geçsem mi dediğim sistem 3060'lı bir sistemdi.

Düzeleceğini düşünüyor musunuz şu anki duruma nazaran ?
Ben nedense düzelmeyeceğini düşünüyorum. Düzelsede satıcıların yeni mal çekmek yerine elindekini eritmeye çalışacağını düşünüyorum. Mining işleri dışında tedarikçilerde fırsat bilip fiyat artırdılar. Düzelebilir belki o ayrı konu. Geçende takip ettiğim biri 6 ay önceki planladığı sistemi kurduğunu ve bunu 6 ay önce kurabileceğini sadece boşa vakit kaybettiğini söylüyor. Beklemek veya beklememek senin kararın. Şu an piyasa o kadar saçma ki tahmin etmek zor

Bekleme önerileri yalnızca temenniden ibaret.
Pandemi geldi, hammadde sıkıntısıyla birlikte parça üretimi durdu. Madencilik aldı başını gidiyor, stok sorunu var. Türkiye'de kur ve vergilerin durumu ortada. Bekleyerek bugün cebinizden çıkacak paranın daha azına hiçbir şey alamayacaksınız, çünkü yukarıda saydığım faktörlerin herhangi biriyle alakalı bir iyileşme söz konusu değil, yakın zamanda da olmayacak gibi görünüyor.

Paranız varsa sisteminizi kurun ve geçin, çok sıkışırsanız 2. el piyasasından bile amorti edersiniz.

Bekleme önerileri yalnızca temenniden ibaret.
Pandemi geldi, hammadde sıkıntısıyla birlikte parça üretimi durdu. Madencilik aldı başını gidiyor, stok sorunu var. Türkiye'de kur ve vergilerin durumu ortada. Bekleyerek bugün cebinizden çıkacak paranın daha azına hiçbir şey alamayacaksınız, çünkü yukarıda saydığım faktörlerin herhangi biriyle alakalı bir iyileşme söz konusu değil, yakın zamanda da olmayacak gibi görünüyor.

Paranız varsa sisteminizi kurun ve geçin, çok sıkışırsanız 2. el piyasasından bile amorti edersiniz.
Peki size göre şu an 3600+3060 12 Gb hazır sistemlerden birini almak mı ? Yoksa işlemci ve anakartı sağlam alıp 1660 super alıp ilerleyen dönemde upgrade yapmak mı ?

RTX 3060 modelinin incelemelerinde mevcut piyasadaki değerinin ederi olmadığı üstü kapalı da olsa söyleniyor, o yüzden kafa karıştırıcı bence ama bu noktada bir oyun bilgisayarından beklentinin ne olduğu önemli bence. Açıkçası ikinci seçenek daha cazip gibi ancak ilerleyen dönemin ne kadar ileride olacağı belirsiz olduğu için de 3060TI ya da 3070'li hazır sistemleri zorlamaktan yanayım zira piyasada GTX1650/1660 ya da AMD eş değerleri bile bulunamaz oldu.

RTX 3060 modelinin incelemelerinde mevcut piyasadaki değerinin ederi olmadığı üstü kapalı da olsa söyleniyor, o yüzden kafa karıştırıcı bence ama bu noktada bir oyun bilgisayarından beklentinin ne olduğu önemli bence. Açıkçası ikinci seçenek daha cazip gibi ancak ilerleyen dönemin ne kadar ileride olacağı belirsiz olduğu için de 3060TI ya da 3070'li hazır sistemleri zorlamaktan yanayım zira piyasada GTX1650/1660 ya da AMD eş değerleri bile bulunamaz oldu.
Fikrini belirttiğin için teşekkür ederim. Oyun olarak Ultra ayar takıntısı olan biri değilim. Rekabetçi , FPS/moba tarzı oyunlar oynuyorum daha çok. Adobe After effects ve illustrator daha çok kullanıyorum bakılırsa. İlerleyen dönemde update dediğim en az 6ay - 1 yıl sonrası için.

Fikrini belirttiğin için teşekkür ederim. Oyun olarak Ultra ayar takıntısı olan biri değilim. Rekabetçi , FPS/moba tarzı oyunlar oynuyorum daha çok. Adobe After effects ve illustrator daha çok kullanıyorum bakılırsa. İlerleyen dönemde update dediğim en az 6ay - 1 yıl sonrası için.
Bu koşullarda, uygun fiyatta bulunabildiği takdirde 1660 ile günü geçirip fırsat bulunduğunda RTX serisine yönelmek akılcı duruyor hocam.

Geri
Yukarı